Realizacja projektu

logo projektu Kadcza

W ramach  projektu dzieciaki mogły  uczestniczyć w różnorodnych teatrzykach kukiełkowych wystawianych przez Teatrzyk TOMCIO, których głównym celem  było wzbudzenie drzemiącej w dziecku potrzeby odczuwania wokół siebie piękna, poszerzenia wiedzy  o otaczającym go świecie, przygotowania do uczestnictwa w kulturze, rozwoju własnych zainteresowań,  a przede wszystkim wzbogaceniu  zasobu słownictwa i przerwaniu bariery swobodnego wypowiadania się na różne tematy.

Dotychczas przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć następujące spektakle:
Krowa kłamczucha ( 15 XI 2011 )
Bajka o szczęściu ( 19 XII 2011 )

Dzieciaki, za każdym razem, coraz chętniej biorą udział w mini spektaklach. Najbardziej satysfakcjonujące są efekty tych działań, ponieważ widać gołym okiem, że są bardziej otwarte, kreatywne, myślą logicznie, słownictwo jakim się posługują jest bogatsze, potrafią  także rozróżnić wartości dobra i zła oraz właściwe postępować w sytuacjach zagrażających ich życiu bądź zdrowiu.

Poza możliwością uczestnictwa w ww. spektaklach dzieci miały możliwość zwiedzenia Miasteczka Galicyjskiego i Sądeckiego Partku Etnograficznego w Nowym Sączu - Falkowa oraz wyjazdu do Bajkolandu Mały Robinson.

Wycieczka do Skansenu oraz Miasteczka Galicyjskiego, która odbyła się 12 X 2011 roku,  dała dzieciom możliwość poznania dorobku kulturowego naszego regionu. Przedszkolaki  mogły zobaczyć między innymi pocztę, kowala, zegarmistrza, aptekę…

Dotychczas zapewne największa atrakcją dla dzieci był wyjazd do Bajkolandu w dniu 15 XII 2011 roku.Trudno się temu dziwić bowiem zabawa jest tym co dzieci kochają najbardziej. Wyjazd ten był świetną okazją do integracji grupy.W związku z tak dużym zadowoleniem dzieci z wyjazdu do Bajkolandu, w najbliższym czasie planowany jest kolejny. Oby okazał się tak samo udany jak poprzedni.

Poza ponownym wyjazdem do Małego Robinsona w planach jest także wyjazd do Krakowa, w ramach którego dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kadczy będą mogły zobaczyć smoka wawelskiego oraz odbyć rejs statkiem po Wiśle.  Wyjazd planowany jest na wiosnę tego roku.

Zdjęcie 1 Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego.
Zdjęcie 2 Wycieczka Bajkolandu.
Zdjęcie 3 Bajkoland.
Zdjęcie 4 Bajkoland.
Zdjęcie 5 Bajkoland.
Zdjęcie 6 Bajkoland.
Zdjęcie 7 Bajkoland.