Klub Senior +


Podziel się:

INFORMACJE I OGŁOSZENIA 2021

Ogłoszenie

Konkurs fotograficzny "Wiosenna magia roślin w moim otoczeniu”

Klub Seniora zaprasza do udziału w konkursie wszystkich chętnych członków Klubu Seniora w Łącku.

Zachęcamy do pochwalenia się swoim ulubionym zakątkiem ogrodu, tarasu, pomieszczenia, który cieszy oko i duszę.

Chętne osoby prosimy o przesłanie kilku fotografii swojego magicznego kąta, ulubionej rośliny- mile widziane zdjęcia kwitnących kwiatów lub innych roślin ozdobnych. Temat konkursu jest bardzo obszerny, zdjęcie może przedstawiać: kwiaty, warzywa, owoce (również wyhodowane w domu), rośliny ozdobne i iglaste w naszym otoczeniu. Dodatkowo prosimy, by opisać swoje zdjęcia - co jest na zdjęciu i uzasadnienie dlaczego taki wybór. Główny warunek - zdjęcie powinno być autorskie, zrobione specjalnie na potrzeby konkursu. Zwycięzcy zostaną wybrani przez Jury.

Termin nadsyłania zdjęć do 14.05.2021 roku

- na adres email: km.galysa@lacko.pl lub

- tradycyjną pocztą (wydrukowane zdjęcie) na adres Ośrodek Pomocy Społecznej, Łącko 445, 33-390 Łącko z dopiskiem Konkurs w Klubie Seniora 

...........................................................................................................................................................................................................................................................................

OGŁOSZENIE

Zgodnie z decyzją Nr 273/2020 (Polecenie Nr 349/2020) z dnia 26 listopada 2020 r. zajęcia w Klubie Senior+ będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik porozumienia się na odległość oraz w formie alternatywnych sposobów realizacji zajęć, prowadzonych poza siedzibą Klubu Senior+.

Z up. Wójta

mgr Artur Kotas

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku

 INFORMACJE I OGŁOSZENIA... Czytaj więcej: INFORMACJE I OGŁOSZENIA 2021

Zajęcia online dla Seniorów 2021

Zapraszamy do udziału w zajęciach online, które polegają na czytaniu, oglądaniu interesujących treści, wywiadów, artykułów, a także wykonywaniu ćwiczeń pokazanych w załączonych filmikach.

ROK 2021

 Zajęcia online dla... Czytaj więcej: Zajęcia online dla Seniorów 2021

Zajęcia online dla Seniorów (część II)

W związku z ponownym zawieszeniem działalności Klubu Senior+ w Łącku zapraszamy do udziału w zajęciach online, które polegają na czytaniu, oglądaniu interesujących treści, wywiadów, artykułów, a także wykonywaniu ćwiczeń pokazanych w załączonych filmikach.

Od 19.10.2020 do 31.12.2020 roku

 Zajęcia online dla... Czytaj więcej: Zajęcia online dla Seniorów (część II)

INFORMACJE I OGŁOSZENIA

Informacje i ogłoszenia dla Seniorów

INFORMACJE I OGŁOSZENIA Czytaj więcej: INFORMACJE I OGŁOSZENIA

Zajęcia online dla Seniorów (część I)

W związku z czasowym zawieszeniem działalności Klubu Senior+ w Łącku zapraszamy do udziału w zajęciach online.

Zapraszamy!

 3.08.2020 - 10.09.2020

 
 Zajęcia online dla... Czytaj więcej: Zajęcia online dla Seniorów (część I)

Informacja o Klubie Senior+

senior +

KLUB SENIOR + W ŁĄCKU 

Klub Senior + w Łącku powstał w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, klub Senior + działa w strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej. Został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w Gminie Łącko. Klub dysponuje 50 miejscami. Jest czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 10.00 do 14.00.

Siedzibą Klubu jest lokal usytuowany w Ośrodku Zdrowia w Łącku. Lokal wyodrębniony na Klub Seniora zajmuje łączną powierzchnię 174,5 m2 w tym kuchnia z jadalnią, pomieszczenie klubowe, sala spotkań, hall z korytarzem, szatnia, magazyn, łazienka z prysznicem i wc. Pomieszczenia są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Opiekę nad funkcjonowaniem Klubu Seniora sprawuje pracownik socjalny. Uczestnikami Klubu Senior mogą być osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami Gminy Łącko. Uczestnictwo w zajęciach Klubu jest dobrowolne i bezpłatne.

Celem Klubu jest rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.  Ponadto Seniorzy maja możliwość uczestniczyć w spotkaniach tematycznych, zajęciach kulinarnych, edukacyjnych, kulturalnych, plastycznych i ruchowych. Dzięki tym działaniom seniorzy są zabezpieczeni przed wykluczeniem społecznym, co zapobiega procesom marginalizacji.

W Klubie Senior + uczestnicy mają możliwość podtrzymywać więzi rodzinne oraz sąsiedzkie, co z kolei zapobiega odizolowaniu społecznemu tej grupy wiekowej. Aktywność seniorów gwarantuje kontrolę nad swoim życiem i nad decyzjami, które ich dotyczą. A społeczność lokalna zyskuje grupę ludzi chętnych do dzielenia się swoim czasem, pomocą i doświadczeniem.

Wójt Gminy Łącko serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach w Klubie Senior+.

>>GALERIA<<

Informacja o Klubie Senior+

Plan zajęć

OGŁOSZENIE

Zgodnie z decyzją Nr 273/2020 (Polecenie Nr 349/2020) z dnia 26 listopada 2020 r. zajęcia w Klubie Senior+ będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik porozumienia się na odległość oraz w formie alternatywnych sposobów realizacji zajęć, prowadzonych poza siedzibą Klubu Senior+.

Z up. Wójta

mgr Artur Kotas

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku

Plan zajęć