DOFINANSOWANIA PROGRAMÓW

Obowiązek działań Informacyjnych (Dz. U. z 2021 r poz.953)

Dofinansowanie Senior +

PROGRAM WIELOLETNI "SENIOR+" NA LATA 2021-2025- EDYCJA 2024, MODUŁ II

 

   

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2021- 2025

Edycja 2024, Moduł II

Zapewnienie funkcjonowania ośrodka wsparcia dla osób starszych – Klubu „Senior+”

KWOTA DOFINANSOWANIA: 103 200,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 223 200,00 zł

DATA PODPISANIA UMOWY 03.06.2024 r.

Opis zadania: Celem  operacyjnym  Programu „Senior+” jest zapewnienie wsparcia seniorom (dofinansowanie 50 miejsc) – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej z terenu Gminy Łącko. Realizacja programu polega na zapewnieniu kontynuacji funkcjonowania Klubu Senior+ w Łącku. Oferta usług zapewnia co najmniej 20 godzin tygodniowo zajęć. Celem zadania publicznego jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów z terenu Gminy Łącko oraz stworzenie im możliwości do wyrażania swoich potrzeb, dostosowanych do ich możliwości. W ramach Programu Senior+ zapewnia się Seniorom z terenu Gminy Łącko dostęp do oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej. Seniorzy aktywnie spędzają czas wolny poprzez zaangażowanie w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego. W swojej ofercie Klub Senior+ realizuje zamierzone cele poprzez organizowanie i prowadzenie zajęć kulinarnych, manualnych, ruchowych, czytelniczych, wyjazdów do teatru, kina oraz na wycieczki. Oferta usług została przygotowana przez realizatora zadania publicznego Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku.

Zakładane rezultaty to:

  1. Objęcie wsparciem 50 osób w wieku po 60 roku życia nieaktywnych zawodowo z terenu Gminy Łącko, w tym osób z niepełnosprawnościami
  2. Realizacja zajęć kulinarnych dla chętnych członków Klubu Seniora (promowanie zdrowego odżywiania się wśród seniorów, tworzenie możliwości pracy zespołowej, przygotowanie potraw do degustacji)
  3. Realizacja zajęć manualnych dla chętnych członków Klubu Seniora (wykonane prace różnymi technikami, m.in. prace okolicznościowe i inne, usprawnienie manualne, zagospodarowanie czasu wolnego, pobudzenie zainteresowań)
  4. Realizacja zajęć ruchowych dla chętnych członków Klubu Seniora (podtrzymanie i zwiększenie sprawności ruchowej seniorów przy zastosowaniu różnych form aktywności ruchowej: aerobik, gimnastyka ogólnousprawniająca angażująca cały układ ruchowy)
  5. Realizacja zajęć grupy dyskusyjnej "Senior+ Książka" dla chętnych członków Klubu Seniora (rezultatem jest ilość wypożyczonych książek i spotkania w grupie)
  6. Realizacja zajęć grupy szaradzistów dla chętnych członków Klubu Seniora (rezultatem jest ilość osób biorących udział w zajęciach i korzystających z dostępnych gier logicznych, planszowych, puzzli itp., podniesienie sprawności intelektualnej)
  7. Realizacja spotkań okolicznościowych dla 50 osób (integracja rówieśnicza, kontakt w grupie, ograniczenie poczucia osamotnienia, zapobieganie izolacji seniorów)
  8. Realizacja usługi aktywizującej społecznie: tj. spotkania międzypokoleniowe dla chętnych członków Klubu Seniora (wizyty dzieci ze szkół z terenu Gminy Łącko w Klubie Seniora, spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej)
  9. Realizacja usług edukacyjnych, kulturalnych i oświatowych dla 50 osób (aktywizacja psychospołeczna, usprawnienie zdolności intelektualnych poprzez udział w konsultacjach, spotkaniach z psychologiem, pracownikiem socjalnym, kierownikiem OPS, policją, udział w wykładach, warsztatach i innych)
  10. Realizacja oferty sportowo- rekreacyjnej dla 50 osób (udział w wycieczkach autokarowych i pieszych, wyjazdach do teatru i inne, wypoczynek, relaks, poznanie nowych miejsc)
  11. Realizacja promocji Klubu Seniora (informacje promujące działalność Klubu Senior+ w lokalnej prasie i inne)

 

Klub Senior+ w Łącku jest czynny:

Poniedziałek   9.30-13.30

Wtorek            11.30- 15.30

Środa              9.30- 13.30

Czwartek        11.30- 15.30

Piątek             9.30- 13.30

Telefon: 517 577 892

Dofinansowanie Senior + Czytaj więcej: Dofinansowanie Senior +

„ Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030” ZADANIE: „Na zdrowie ”

de

 

Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030”

W ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów na lata 2021-2023 Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku realizuje zadanie: „Na zdrowie” .

Cel zadania: zatrudnienie położnej i przeprowadzenie pogadanek dla kobiet i dziewcząt romskich oraz zatrudnienie pielęgniarki środowiskowej.

Zadanie „Na zdrowie” skierowane jest do kobiet zamieszkujących na osiedlu romskim w Jazowsku i Maszkowicach.

Wartość zadania: 57000 zł

Wartość otrzymanego dofinansowania: 57000 zł

Program finansowany jest z budżetu Państwa.

Realizacja zadania w okresie od czerwca do grudnia 2023 r.

 

 „ Programu integracji... Czytaj więcej: „ Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030” ZADANIE: „Na zdrowie ”

„ Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030” ZADANIE: „ My Kobiety”

de

„ Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030”

W ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów na lata 2021-2023 Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku realizuje zadanie: „My kobiety” .

Cel zadania: przeprowadzenie warsztatów mających na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, promujących aktywny i zdrowy styl życia oraz rozwijanie talentów, jak również zatrudnienie osoby ze społeczności romskiej do pracy na stanowisku pracownika gospodarczego.

Zadanie „My kobiety” skierowane jest do kobiet zamieszkujących na osiedlu romskim w Jazowsku i Maszkowicach.

Wartość zadania: 25000 zł

Wartość otrzymanego dofinansowania: 25000 zł

Program finansowany jest z budżetu Państwa.

Realizacja zadania w okresie od czerwca do września 2023 r.

 

 „ Programu integracji... Czytaj więcej: „ Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030” ZADANIE: „ My Kobiety”

„ Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030” ZADANIE: „ Bezpiecznie i z zasadami”

 

 de

Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030”

„ Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030”

ZADANIE:

„ Bezpiecznie i z zasadami”

Wartość otrzymanego dofinansowania: 15 000 zł

Całkowity koszt programu: 15 000 zł

Czas realizacji Programu: rok 2023

 

CEL PROGRAMU:

Dotacja celowa jest przeznaczona na realizację zadania pod nazwą „ Bezpiecznie i z zasadami”. Celem zadania jest zorganizowanie cyklu spotkań i warsztatów z pracownikami socjalnymi, przedstawicielami Straży Pożarnej oraz Policji dla mieszkańców Osiedla Romskiego Maszkowice/Jazowsko. Policjanci przeprowadzą szkolenia dotyczące bezpieczeństwa w sieci i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Strażacy uświadomią mieszkańców jak bezpiecznie używać ognia i zwrócą uwagę na zagrożenia. Pracownicy socjalni przeprowadzą cykl szkoleń w zakresie prowadzenia oszczędnego gospodarstwa domowego w dobie kryzysu,

 

ADRESACI PROGRAMU:

Mieszkańcy Osiedla Romskiego Maszkowice/Jazowsko

 „ Programu integracji... Czytaj więcej: „ Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021- 2030” ZADANIE: „ Bezpiecznie i z zasadami”

Dofinansowanie Posiłek

de


Wieloletniego rządowego programu
,,Posiłek w szkole i w domu”
na lata 2024 – 2028

Gmina Łącko uzyskała w roku 2024 dofinansowanie ze środków Budżetu Państwa

Rodzaj dotacji budżetowej:  dofinansowanie do zadania własnego związane z realizacją wieloletniego rządowego programu  ,, Posiłek w szkole i w domu ,, na lata 2024- 2028

 

Nazwa zadania: wieloletni rządowy program ,, Posiłek w szkole i w domu ,, na lata 2024 – 2028 ( M.P z dnia 23 sierpnia 2023r. poz.881 )

 

Okres realizacji: 01.01.2024 r.-31.12.2024r.

 

Wartość dofinansowania: 260 365,00  zł

 

Całkowita wartość zadania: 325 457,00 zł

 

Celem wykorzystania środków z budżetu państwa jest dofinansowanie zadania związanego z realizacją wieloletniego rządowego programu ,,Posiłek w  szkole i w domu ,, na lata 2024 – 2028,  polegającego na zapewnieniu pomocy w formie posiłku, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych lub świadczeń pieniężnych  na zakup  posiłku lub żywności osobom jej potrzebujących.

 

 

 


Dofinansowanie Posiłek Czytaj więcej: Dofinansowanie Posiłek

Dofinansowanie


de

Program „Asystent rodziny na rok 2023”

 

Gmina Łącko uzyskała wsparcie z Funduszu Pracy – środki przeznacza się na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta związanego z wypłatą jednorazowego dodatku do wynagrodzenia asystentom rodziny w 2022 roku.

Celem Programu jest pomoc w realizacji zadań wykonywanych przez asystentów rodziny, w tym również realizacji przez asystenta rodziny wsparcia, o którym mowa w art. 8 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, co czyni asystenta rodziny ważnym ogniwem w systemie wsparcia rodzin.

Kwota dofinansowania: 9 714,51,00 zł.

Całkowita wartość programu w roku 2023: 12 738,90 zł

Dofinansowanie Czytaj więcej: Dofinansowanie

Dofinansowanie Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

fdde

„Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

 

             Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku informuje o przystąpieniu Gminy Łącko do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024 w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Okres realizacji Programu na terenie Gminy Łącko : 01.03.2024 r. – 31.12.2024 r. Kwota dofinansowania: 373 540,97 zl zł. Całkowita wartość: 373 540,97 zł  zł.

Data podpisania umowy:28.02.2024 r.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Uczestnikami Programu są:

osoby dorosłe z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:

a) o znacznym stopniu niepełnosprawności albo

b) o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo

c) traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością we wszystkich sferach życia, w tym:

1. Wparciu uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej;

2. Wsparciu uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w rodzinie;

3. Wsparciu uczestnika w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;

4. Wsparciu uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.

Działania podejmowane w ramach Programu:

  • ·poprawa funkcjonowania w życiu społecznym osób z niepełnosprawnościami,
  • ·ograniczanie skutków niepełnosprawności,
  • ·stymulacja do podejmowania wszelkiego rodzaju aktywności przez osoby niepełnosprawne,
  • ·przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność oraz wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.

Na realizację Programu Gmina Łącko otrzymała dotację na objęcie wsparciem asystenta dla 12 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, 3 osób  ze znacznym stopniem niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną, dla 1 osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dla 1 osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną w łącznym rocznym wymiarze godzin 7129. Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać pod numerem telefonu 18 4140743.

 

 Dofinansowanie Program... Czytaj więcej: Dofinansowanie Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Opieka Wytchnieniowa dof

defd

PROGRAM ,,OPIEKA WYTCHNIENIOWA ,, dla Jednostek Samorządu Terytorialnego   - edycja 2024- finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku  informuje, że przystąpił do realizacji  Programu ,, Opieka wytchnieniowa ,, dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024  finansowana ze środków  Funduszu Solidarnościowego.

 

NAZWA PROGRAMU : OPIEKA WYTCHNIENIOWA

 

Wartość otrzymanego dofinansowania :  127 296,00 zł

Całkowita wartość inwestycji:  127 296,00  zł

Czas realizacji Programu : 2024 r.

 

Cele Programu

Celem Programu jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu opiekunowie zaangażowani na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który mogą przeznaczyć na odpoczynek jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługa opieki wytchnieniowej świadczona jest nieodpłatnie.

 

Adresaci Programu

Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad

1)      dziećmi do ukończenia 16 roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub

2)      osobami niepełnosprawnymi  posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności , lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem  o znacznym stopniem niepełnosprawności  / zgodnie z art.5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych/

- którzy wymagają usługi opieki wytchnieniowej.

 

Realizacja Programu

        Na terenie Gminy Łącko wsparciem w formie opieki wytchnieniowej zostanie objętych 12 osób  /

        4 osoby dorosłe i 8 dzieci/  u których realizowane będzie wsparcie w łącznej wymiarze 2496   godzin  przyznanych do końca 2024 roku.

      Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać pod numerem telefonu 18 414 0743

 

Opieka Wytchnieniowa dof Czytaj więcej: Opieka Wytchnieniowa dof

Dofinansowanie Program integracji społecznej

de

Program integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030. Dziedzina interwencji : Innowacyjne projekty integracyjne, Tytuł zadania” „Na zdrowie”.

     

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku, 33-390 Łącko informuje, że przystapił do realizacji Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030. Dziedzina interwencji : Innowacyjne projekty integracyjne, Tytuł zadania” „Na zdrowie”.- finansowanego ze środków  FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO.

 

NAZWA PROGRAMU:

Program integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030

 

Wartość otrzymanego dofinansowania: 56 440 zł

Całkowita wartość inwestycji: 56 440

Czas realizacji Programu: rok 2022

 

CEL PROGRAMU:

Celem Programu  jest sfinansowanie zatrudnienia pielęgniarki i położnej na Osiedlu Romskim, co skutkować będzie poprawą sytuacji zdrowotnej społeczności romskiej.

 

ADRESACI PROGRAMU:

Mieszkańcy osiedla Romskiego

 

REALIZACJA PROGRAMU:

Na terenie Gminy Łącko pomocą w formie usług pielęgniarki i położnej objęci będą mieszkańcy Osiedla Romskiego, u których realizowane będzie wsparcie do końca 2022 r.

 Szczegółowych informacji dotyczących programu można uzyskać pod numerem telefonu

 (18) 4140743.

 Dofinansowanie Program... Czytaj więcej: Dofinansowanie Program integracji społecznej
poprzednia
1 2