Wigilia dla osób starszych i samotnych.

Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. Z tej okazji w dniu 19 grudnia 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku zorganizował w Restauracji pod Jabłonią Spotkanie Wigilijne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej oraz osób samotnych z Gminy Łącka. W Wigilii uczestniczył Wójt Gminy Łącko – Pan Jan Dziedzina, Ksiądz Prałat Józef Trzópek, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej- Pani Jadwiga Jastrzębska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku- Pan Artur Kotas,   pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku oraz licznie zgromadzeni podopieczni Ośrodka.

            Spotkanie rozpoczął uroczystym powitaniem oraz świątecznym życzeniami Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku- Pan Artur Kotas. W świąteczny klimat wprowadził wspólną modlitwą Ksiądz Prałat Józef Trzópek. Po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do świątecznego obiadu, który składał się z tradycyjnych potraw wigilijnych: barszczu z uszkami, ryby oraz pierogów z kapustą i grzybami. W nastrój refleksji i zadumy nad prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili uczestników spotkania przygotowaną oprawą artystyczną uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łącku. Za co bardzo dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Łącku.

            Okres Świąt Bożego Narodzenia to również czas obdarowywania się upominkami, w związku z tym podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali symboliczne paczki świąteczne.
Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom za wspólną modlitwę oraz mile spędzony czas. Korzystając z okazji pragniemy złożyć wszystkim życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2018 !

GALERIA>>>