Spotkanie w Przytulisku dla Książki

Dyrektor Bogusław Kołcz opowiadał przybyłym, o tym, że codziennie do Przytuliska dla Książek w szkole przybywają nowi goście, napływają nowe dary, a wnętrze Przytuliska powiększa swoją ekspozycję. Dzielił się z nami informacjami, że stare książki przekazują Przytulisku dla Książek uczniowie, rodzice, absolwenci i przyjaciele szkoły. Z zachwytem oglądaliśmy przytulne i nowoczesne sale i korytarze Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu, interesowaliśmy się historią, działalnością i osiągnięciami szkoły, podziwialiśmy prezentowane przez dyrektora Bogusława Kołcza sale tematyczne: Salę Tradycji im. Jerzego Leśniaka z ekspozycją Przytuliska dla Książek, Izbę Lwowską im. dra Jerzego Masiora, Małą Galerię, Salę filmową, pomieszczenia Sekretariatu i dyrekcji. Nasze rozmowy dotyczyły wykorzystania Przytuliska dla Książek w pracy z młodzieżą i zachęcaniu do czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pracy z dziełami sztuki i kultury na lekcjach, a także gromadzenia cennych dla pracy dydaktycznej zbiorów. Jerzy Trzajna przekazał dla Przytuliska dla Książek cenną pamiątkę dydaktyczną: "Śpiewnik szkolny", wydany w Cieszynie w 1922 roku.
Na koniec spotkania otrzymaliśmy z rąk Bogusława Kołcza książki o mieście i regionie, napisane przez dyrektora oraz Jerzego Leśniaka.
Spotkanie w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego oraz Przytulisku dla Książek w Nowym Sączu stało się okazją do zacieśnienia więzi między miłośnikami tradycji, historii i kultury.
Po spotkaniu J. Trzajna tak napisał: "Byliśmy oczarowani tym, co nas spotkało. Było nam niezmiernie miło i czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy bliżej poznać dyrektora Bogusława Kołcza, doznając możliwości uczestniczenia choć częściowo, w tym co jest szlachetne, piękne i ma tak ogromną wartość kulturową dla naszego narodu i edukacji młodzieży w kształtowaniu postaw obywatelskich". Z kolei J. Jastrzębska napisała: "Dla gości odwiedzających Zespół Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu, spotkanie z Dyrektorem B. Kołczem, to nie tylko " uczta intelektualna", to "olśnienie", jak może wyglądać,nauczać, rozszerzać horyzonty,szkoła przyjazna uczniom, nauczycielom, rodzicom".
Dziękujemy i życzymy dalszej owocnej pracy, dla dobra kulturowego naszego społeczeństwa.