Aktualności

Bieżące informacje i komunikaty Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku.

Podziel się:

INFORMACJA

Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020 r. poz. 374 ze zm.), Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku informuje o zamknięciu targowisk „MAŁY RYNEK”, „MÓJ RYNEK”, „Targowica pod Jeżową” od dnia 25.03.2020 r. do odwołania.

.

INFORMACJA

INFORMACJA WS. PRZEKAZYWANIA ODCZYTÓW WODOMIERZY

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie pracowników i mieszkańców, Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku zwraca się do Państwa z prośbą o podawanie stanów wodomierzy telefonicznie na nr 18 444 55 58 wew. 4 lub wew. 5 lub e-mailowo na adres; zgk@lacko.pl.

INFORMACJA WS. PRZEKAZYWANIA ODCZYTÓW WODOMIERZY

Kolejny nowy zakup !!

Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku zakupił samochód marki VW T5 4x4, rok produkcji 2011 r. w ramach inwestycji na rok 2020 pn.  "Zakup samochodu dostawczego". Samochód będzie wykorzystywany na dziale wodociągu. Koszt zakupu wyniósł 34501,50 zł i został pokryty  ze środków własnych Zakładu. 

Kolejny nowy zakup !!

Nagroda dla ZGK w Łącku za realizację projektu"Edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami wśród dzieci z terenu Gminy Łącko".

    W dniu 9.12.2019 r.  w Zakopanem podczas  konferencji „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce” organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie  otrzymaliśmy nagrodę czek na kwotę 5 tyś. zł za realizację projektu  edukacyjnego  pt. „Edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami wśród dzieci z terenu Gminy Łącko".  Projekt został uznany za  jeden z najciekawszych zrealizowanych w tym roku  w Małopolsce.

   Serdeczne podziękowania składam pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku zaangażowanym w realizację projektu.

 

 

Nagroda dla ZGK w Łącku za realizację projektu

Informacja dot. nieprzyjmowania ścieków dowożonych na Oczyszczalni ścieków w Jazowsku w dniu 11.11.2019 r.

INFORMACJA

W dniu 11.11.2019 roku nie będą przyjmowane ścieki dowożone na Oczyszczalnie ścieków w Jazowsku. 


                                                                                  Paweł Czepielik

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku

Informacja dot. nieprzyjmowania ścieków dowożonych na Oczyszczalni ścieków w Jazowsku w dniu 11.11.2019 r.

Uroczystość wręczenia nagród międzyszkolnego konkursu pn. „ Nie wyrzucaj – wykorzystaj”

Po raz kolejny Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” Sp. z o.o. oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku pod patronatem Wójta Gminy Łącko zorganizowali międzyszkolny konkurs związany z tematyką segregacji odpadów pn. „ Nie wyrzucaj – wykorzystaj”

Celem konkursu było m.in. rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej ponownego wykorzystania odpadów surowcowych, podejmowania działań dążących do ochrony środowiska naturalnego  poprzez minimalizowanie ilości odpadów jakie powstają w gospodarstwach domowych.

Przedmiotem prac było przygotowanie dowolną techniką przedmiotu codziennego użytku jedynie z odpadów (surowców wtórnych) które podlegają selektywnej zbiórce na terenie Gminy Łącko (torebek foliowych, puszek, butelek plastikowych, makulatury, zakrętek, kapsli itp.)

Rozdanie nagród nastąpiło 15 października 2019 roku  w Urzędzie Gminy Łącko

Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Komisja konkursowa oceniała zgodność pracy z tematem konkursu, pomysł, samodzielność wykonania pracy oraz estetykę.

Lista zwycięzców konkursu:

W kategorii I (klasy I-III)

I miejsce – Michał Kudrawczuk – SP Obidza

II miejsce – Karol Twardowski – SP Łącko

III miejsce – Michał Turek – SP Zagorzyn

Wyróżnienie – Tymoteusz Pelc – SP Zagorzyn

Wyróżnienie – Ilona Gucwa – SP Kicznia

Wyróżnienie – Izabela Baziak – SP Zarzecze

Wyróżnienie – Joanna Gromala - SP Zarzecze

Wyróżnienie – Igor Turek – SP Zagorzyn

Wyróżnienie – Emilia Kurnyta – SP Zagorzyn

Wyróżnienie – Wiktoria Klag – SP Zarzecze

Wyróżnienie – Adrian Gucwa – SP Zagorzyn

Wyróżnienie – Bartłomiej Gomółka – SP Obidza

 

W kategorii II (klasy IV-VI)

I miejsce – Agnieszka Hamiga – SP Zabrzeż

II miejsce – Izabela Gucwa – SP Kicznia

III miejsce – Dawid Garncarczyk – SP Jazowsko

Wyróżnienie –Weronika Kowalczyk – SP Zagorzyn

Wyróżnienie – Dominika Latasiewicz – SP Jazowsko

 

W kategorii III (klasy VII-VIII)

I miejsce – Martyna Słabszewska – SP Zabrzeż

II miejsce – Arkadiusz Hamiga – SP Zabrzeż

III miejsce – Alicja Rams – SP Zarzecze

 

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

Już dziś zapraszamy do udziału w konkursie który odbędzie się w przyszłym roku.

Prace laureatów konkursu pn. „ Nie wyrzucaj – wykorzystaj” zostaną wystawione w Urzędzie Gminy Łącko w terminie od 25- 31 października.

Uroczystość wręczenia nagród międzyszkolnego konkursu pn. „ Nie wyrzucaj – wykorzystaj”

ZAKUP SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO

Zakład Gospodarki Komunalnej  w Łącku zakupił kolejny samochód ciężarowy marki MAN 17.192 wywrotka 4x4 z HDS, rok produkcji 1992. Ułatwi on znacznie transport materiałów sypkich i betonowych oraz sprzętu niezbędnego do wykonania robót na terenie naszej gminy. W sezonie zimowym będzie wykorzystywany do ZUD na terenie Gminy Łącko i zastąpi wysłużonego Stara 266. Koszt zakupu wyniósł 43 050,00 zł i został całkowicie pokryty ze środków własnych Zakładu.

Pracownicy ZGK przeprowadzili „mały” remont zakupionego samochodu MAN, który obejmował konserwację podwozia i skrzyni ładunkowej, malowanie nadwozia oraz skrzyni z koloru białego na „komunalny”- pomarańczowy. 

ZAKUP SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO