Aktualności

Podziel się:

Dofinansowanie do wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne

Gmina Łącko otrzymała dofinansowanie ze środków  rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie 127.199,00 zł. w zakresie wyposażenia szkół podstawowych w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych. Dofinansowanie to zostało przyznane Szkole Podstawowej w Obidzy i Kiczni.

Dzięki dofinansowaniu szkoły doposażone zostaną w pomoce dydaktyczne do pracowni fizycznej, chemicznej, biologicznej i geograficznej.

Dofinansowanie do wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne

Informacja o ponownym wstrzymaniu przyjmowań Petentów!

WAŻNE!

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w naszej gminie, informujemy, że Urząd Gminy Łącko, Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku oraz Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko ponownie wstrzymuje przyjmowanie petentów.

Informacje o ewentualnym wznowieniu przyjęć będą zamieszczane na stronie urzędu iSCUW oraz na profilu facebookowym gminy.

Ponadto, informujemy, że załatwianie wszelkich spraw odbywać się będzie telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Informacja o ponownym wstrzymaniu przyjmowań Petentów!

Informacja

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora SCUW w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko będzie nieczynne.

Informacja

"Zdalna szkoła+"

Gmina Łącko po raz drugi wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach programu Zdalna Szkoła+. Złożyliśmy wniosek i po podpisaniu umowy otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 144.999,96 zł. Zgodnie z założeniami programu za tę kwotę zakupione zostaną laptopy, które przekazane będą m. in....

"Zdalna szkoła"

 66 latopów trafiło do szkół.

PLAKAT

Laptopy do szkół z terenu Gminy Łącko z programu "Zdalna szkoła"

                                   1 kwietnia 2020 roku ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“ dzięki któremu samorządy miały możliwość zakupić laptopy dla uczniów i nauczycieli. Sprzęt ma usprawnić funkcjonowanie nauki zdalnej i wspomóc tych nauczycieli i uczniów, którzy nie mają dostępu do...
Laptopy do szkół z terenu Gminy Łącko z programu

Życzenia świąteczne

Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,

Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

Tego oraz wiele więcej

życzą

Dyrektor i Pracownicy

Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko

Życzenia świąteczne

Akcja szycia maseczek w Szkole Podstawowej w Zabrzeży.

Pandemia koronawirusa to wielka próba dla całego społeczeństwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ten szalejący wirus jest bardzo niebezpieczny. Zapotrzebowanie na  sprzęt medyczny i podstawowe środki ochrony zdrowia na taką skalę są niewystarczające.

Nasza szkoła chociaż świeci pustkami, nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie to atmosfera jest bardzo gorąca. Są wśród nas tacy, którzy wspólnymi siłami starają się wspomagać innych. Jest tutaj mowa o dyrekcji,  pracownikach obsługi naszej szkoły, którzy chcą pomagać i podjęli się ogromnego wyzwania  dołączając do facebookowej grupy „Szyjemy maseczki- okolice Łącka”.  Jest to grupa skupiająca wiele chętnych osób z naszego terenu, która charytatywnie wspomaga szpitale i inne instytucje czuwające nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem szyjąc właśnie maseczki. Jest to wielce szlachetna i pomocna akcja, dlatego wielki szacunek dla tych co do niej dołączyli.

Życzymy dużo zdrowia i pozdrawiamy wszystkich.

Akcja szycia maseczek w Szkole Podstawowej w Zabrzeży.

Rekrutacja

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Łącko na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja
poprzednia 1 2 3 4 ... 5 następna