WYDARZENIA

Wydarzenia organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i jej filie

Konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”

Rok 2021 został ogłoszony rokiem Stanisława Lema, w związku z setną rocznicą jego urodzin. Lem był wielkim twórcą literatury fantastycznej, autorem ponad 60 książek, w tym „Bajki robotów”, „Solaris”, „Astronauci” czy „Szpital przemienienia”. Włączając się w obchody Roku Lema Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku ogłasza konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”.

 Konkurs plastyczny... Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”

Ferie z Filią w Jazowsku- Działamy!

Kreatywna zakładka do książki

Sposób wykonania:

Narysuj trzy kwadraty w sposób pokazany na zdjęciu 1. Wytnij a następnie dwa z nich przedziel  przekątną (zdęcie 2) i również odetnij zamalowane części (zdjęcie 3). Powstały wzór odrysuj na kolorowej kartce i wytnij. Trójkąty zegnij wzdłóż boków czworokąta jeden na drugi i sklej ze sobą . Wten sposób powstanie kieszonka którą można w dowolny sposób ozdobić (np. może powstać zielony potworek jak na zdj. 4)i zakładka jest gotowa. Powodzenia!

 Ferie z Filią w... Czytaj więcej: Ferie z Filią w Jazowsku- Działamy!

Razem pomóżmy małym bibliotekom

Tegoroczna akcja ma na celu przekazanie pomocy małym bibliotekom potrzebującym wsparcia. Polega ona na zorganizowaniu w lokalnych bibliotekach punktu zbioru książek dziecięcych z domowych zasobów (książki nie mogą być uszkodzone). Po zapełnieniu kartonów biblioteka przesyła je do organizatorów akcji, gdzie będą segregowane i przekazywane do małych, biedniejszych bibliotek dla dziecięcych czytelników.

 Razem pomóżmy małym... Czytaj więcej: Razem pomóżmy małym bibliotekom

Muzyczne podróże po literaturze.

Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku aktywnie współpracuje z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu. Dzięki tej współpracy Filia w Jazowsku, prowadzona przez P. Marię Najduch, mogła zorganizować spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Jazowsku. Przy tej okazji chcieliśmy serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Rafałowi Gałysie oraz Pani Natalii Kyrcz za współpracę w realizacji zadania. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uczniowie nie mogli zobaczyć się z autorem na żywo, ale udało się to wirtualnie.

 Muzyczne podróże po... Czytaj więcej: Muzyczne podróże po literaturze.

Biorę w ciemno!

Filia w Jazowsku chciałaby zaproponować czytelnikom zabawę „Biorę w ciemno”. Dla niezdecydowanych przygotowane zostały paczki tematyczna. W każdej paczce znajduje się kilka książek tematycznie zgodnych z hasłem wypisanym na etykietce np. ”Historie małżeńskie”, „Kryminał dobry na wszystko” itp. Oprócz tego każdy zestaw dla dorosłych zawiera zakładki a dla dzieci – kolorowanki!

Biorę w ciemno! Czytaj więcej: Biorę w ciemno!

Zaproszenie do udziału w akcji „Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na wspólne czytanie”

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Filie w Jazowsku i Obidzy zapraszają do udziału w akcji „Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na wspólne czytanie”

W Bibliotece w Łącku oraz Filiach w Jazowsku i Obidzy czekają na Ciebie specjalnie oznaczone kartony Kinder.

 Zaproszenie do udziału w... Czytaj więcej: Zaproszenie do udziału w akcji „Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na wspólne czytanie”

Powiatowy Recytatorski Konkurs online

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu, włączając się w tegoroczne obchody 100. Rocznicy Urodzin naszego Wielkiego Polaka, Świętego Jana Pawła,zaprasza naszych najmłodszych czytelników 5 do 7 lat z całego powiatu nowosądeckiegodo wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim online„Ojciec Święty Jan Paweł II w poezji”.

 Powiatowy Recytatorski... Czytaj więcej: Powiatowy Recytatorski Konkurs online
1 ... 7 8 9
następna