Spotkanie autorskie z Jadwigą Marzec

W czwartek, 19 października filia naszej biblioteki w Obidzy gościła Panią Jadwigę Marzec – związaną z Sądecczyzną pisarkę i poetkę, autorkę literatury dla dzieci i dorosłych, która artystycznie realizuje się także jako malarka. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog, jest również autorką licznych programów profilaktycznych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie autorskie zorganizowane przy współpracy PiMGBP w Starym Sączu oraz GBP w Łącku odbyło się w sali bankietowej budynku wielofunkcyjnego w Obidzy. Uczniowie III i IV klasy Szkoły Podstawowej w Obidzy, zaproszeni na  to wydarzenie, bardzo aktywnie włączali się w jego przebieg zadając mnóstwo rzeczowych pytań zdradzających zainteresowanie dzieci pracą pisarki. Pani Jadwiga opowiedziała dzieciom o bohaterach swoich książek oraz ich przygodach. Tłem zdarzeń są znane nam miejsca regionu, stąd słuchacze z łatwością przenieśli się w świat bohaterów opowieści. Autorka przeczytała fragment swojej książki pt. „Traper i Lukier odkrywają Sądeckie” pełną turystycznych ciekawostek z naszego powiatu.

Pani Jadwidze towarzyszyła także pluszowa Myszka Matylda, która jest bohaterką książki „Myszka Matylda w Nowym Sączu”. Myszka z miejsca wzbudziła sympatię dzieci, jednak okazała się dość nieśmiała, dlatego pisarka przekazywała dzieciom to, co Matylda powiedziała jej na ucho ;)

Autorka chętnie odpowiadała na pytania dzieci o jej inspiracje, o to która książka dostarczyła jej najwięcej przyjemności podczas tworzenia, a także zdradziła niektóre tajniki warsztatu pisarza.

W naszej bibliotece i jej filiach dostępne są książki pani Jadwigi Marzec. Zachęcamy do czytania.