Nowa biblioteka w CKiEM w Łącku

Otwarcie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku już za nami, a tym samym otwarcie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku.

Wreszcie zyskaliśmy godne warunki do funkcjonowania i rozwijania działalności, a to wszystko dzięki temu, że mamy to szczęście mieć wójta, który rozumie potrzeby biblioteki, bo sam jest jej czytelnikiem. W imieniu własnym oraz wszystkich użytkowników biblioteki, panu wójtowi Janowi Dziedzinie, składam serdeczne podziękowania.

Bardzo dziękuję również wicewójtowi panu Pawłowi Dybiec, który koordynował całą inwestycję.

Serdeczne podziękowania pragnę złożyć naszym radnym na czele z przewodniczącą Rady Gminy paniąBernadettą Wąchała-Gawełek.

Tak ogromna inwestycja wymagała dużych nakładów pieniężnych. Dziękuję Skarbnik Gminy Łącko pani Edycie Marczyk za to, że dbała o to, by tych funduszy nie zabrakło.

Pragnę podziękować również Sekretarzowi Gminy Łącko panu Wojciechowi Jamro oraz kierownik referatu inwestycji, pani Jolancie Łagos, która często swój prywatny czas poświęcała na to, by sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Przy tej okazji chciałabym również podziękować dyrektor Powiatowej iMiejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu pani Monice Jackowicz-Nowak oraz instruktorkom terenowym pani Ewelinie Włodarz i pani Marcie Sowa za współpracę i wspieranie nas na każdym etapie naszej działalności.

Nie byłoby tak pięknej biblioteki, gdyby nie projekt pani architekt Karoliny Czyszczoń z Chrom Studio Architektury Wnętrz. Serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomysłowość.

Wyrazy wdzięczności kieruję w stronę kierownik referatu finansowego pani Urszuli Dybiec, która od wielu lat sprawuje pieczę nad naszą łącką biblioteką i o każdej porze dnia czy nocy, służy dobrą radą.

Na koniec chciałabym podziękować tym, którzy wspierali mnie fizycznie w przenoszeniu biblioteki. Dziękuję z całego serca mojej ekipie bibliotecznej: Alinie Krawczyk, Anecie Mikołajczyk-Kurzeja, Marii Najduch i Barbarze Szczepaniak oraz kolegom z Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku: Dawidowi Słowik i Andrzejowi Miśtak, a także mojemu mężowi, jego siostrze Zofii oraz mojej przyjaciółce Dorotce z rodziną. To najlepsza, niezarejestrowana firma przeprowadzkowa jaką znam!

Dziękuję również pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku oraz wszystkim, którzy wspierają naszą działalność.

Dziękuję i serdecznie zapraszam do naszej nowej łąckiej biblioteki!

Katarzyna Gromala