IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 17 marca br. w Szkole Podstawowej w Zabrzeży odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs, już po raz czwarty, zorganizowała nauczycielka języka angielskiego p. Małgorzata Bawełkiewicz. Celem konkursu, było wyłonienie najlepszych młodych anglistów wśród uczniów szkół podstawowych naszej gminy, jak również propagowanie języka i kultury Wielkiej Brytanii. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich szkół Gminy Łącko.

Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy V ZSP w Kadczy – Maria Szwarkowska, która zajęła zaszczytne I miejsce.

Dalsze miejsca zajęli:

II - Kacper Kurzeja z ZSG w Zagorzynie

III - Mateusz Mróz z ZSG w Jazowsku

IV - Paulina Gomółka z ZSP w Kadczy

V - Agnieszka Sawina ze SP w Szczereżu

Serdecznie gratulujemy wszystkim „medalistom”, jak również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy byli laureatami w swoich szkołach.

Organizatorzy konkursu pragną również serdecznie podziękować nauczycielkom, które pracowały w komisji konkursowej i oceniały prace uczestników. W szczególności przewodniczącej komisji pani Karolinie Skut, pani Małgorzacie Karabin, pani Barbarze Kiercz a także pani Bernadecie Rychlec.

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży zaprasza wszystkie szkoły do uczestnictwa w następnym roku szkolnym w V Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Mamy nadzieję, iż propagowanie języka angielskiego w tej formie, przyczyni się do podniesienia efektywności nauczania tego przedmiotu, jak również do popularyzacji języka i wymiany doświadczeń wśród nauczycieli naszej gminy.

Konkurs uzyskał wsparcie Wójta Gminy Łącko oraz wydawnictwa EGIS.

 

Krystyna Gałysa