Jakość powietrza:
Aktualności
W dniu 28 sierpnia 2012 roku odbyło się spotkanie Pana Janusza Klaga Wójta Gminy Łącko z dyrektorami przedszkoli, szkół i gimnazjów, podczas którego zostały wręczone nowopowołanym dyrektorom akty powierzenia funkcji dyrektora. Na spotkanie zaproszeni zostali również nauczyciele, którzy w lipcu zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Pan Wójt wręczył im akty nadania stopnia awansu zawodowego oraz skierował do wszystkich zebranych słowa uznania, życząc dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, dydaktycznej i wychowawczej.
Czytaj więcej: Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych z terenu Gminy Łącko.
W dniu 25.08.2012r. w Łącku obchodzono jubileusz 25-lecia istnienia Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej.
Czytaj więcej: 25-lecie Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej.
Janusz Klag Wójt Gminy Łącko serdecznie zaprasza na Święto Owocobrania, które odbędzie się w dniach 1-2.09.2012 na łąckim Rynku.
Czytaj więcej: Święto Owocobrania-1-2.09.2012.
W dniu 19 sierpnia odbyła się V Pielgrzymka Sądecka do Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych – wśród nich również Janusz Klag Wójt Gminy Łącko, straże pożarne, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Sądecczyzny.
Czytaj więcej: V Pielgrzymka Sądecka do Starego Sącza
Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku – dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że od dnia 03.09.2012r. do 30.11.2012r. z uwagi na prace związane z przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków na nowy okres zasiłkowy 2012/2013 oraz wydawaniem na w/w okres decyzji, klienci Ośrodka będą przyjmowani w następujących godzinach:
Poniedziałek 8.00 – 16.00
Wtorek 7.30 – 12.30
Środa 7.30 – 15.30
Czwartek 7.30 – 12.30
Piątek 7.30 – 15.30
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku
mgr Jolanta Cebula
W dniu 20 sierpnia 2012 roku Pan Janusz Klag Wójt Gminy Łącko złożył wizytę w domu Marcina Owsianki, który uległ ciężkiemu poparzeniu w czerwcu 2012 roku.
Czytaj więcej: Wójt Gminy w odwiedzinach u Marcina Owsianki.
W sobotę 18 sierpnia na placu pod kolejką w Szczawnicy odbył się Turniej Samorządowy. Impreza odbywała się w ramach obchodów 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Szczawnicę i Dni Powiatu Nowotarskiego.
Czytaj więcej: I Turniej Gmin
W niedzielę 5 sierpnia 2012 r., podczas "Dni Lachowic", miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie "Najlepszy Sołtys Małopolski A.D. 2011".
Cieszymy się, że doceniono działania na rzecz lokalnej społeczności podejmowane przez Pana Jacka Ząbka. Gospodarz wsi Maszkowice, w przeprowadzanym już po raz czternasty konkursie, zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Czytaj więcej: Konkurs Najlepszy Sołtys Małopolski A.D. 2011.
W dniu 15 sierpnia w 92. rocznicę Bitwy Warszawskiej w Amfiteatrze na Jeżowej odbył się koncert Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto. Uczestniczył w nim Janusz Klag Wójt Gminy Łącko.
Czytaj więcej: 92. rocznica Bitwy Warszawskiej - koncert Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto




























