Związek Podhalan Oddział w Łącku

Łącki Oddział Związku bardzo prężnie działa na naszym terenie godnie reprezentując naszą Gminę podczas wielu uroczystości regionalnych i kościelnych. Jego członkowie chętnie pokazują się w strojach regionalnych, co dodatkowo podkreśla walory naszej „Małej Ojczyzny”. Trzy lata temu kiedy odbyło się pierwsze Walne Zebranie, naszych członków było o wiele mniej.

Dzisiaj związek liczy 130 osób. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że do związku przybywa coraz więcej młodych ludzi, prężnie i chętnie w nim działających. Dało to odzwierciedlenie w obecnych wyborach. Znaczną część Zarządu stanowią młodzi ludzie. Nie robią tego dla rozgłosu, czy też dla wartości materialnych, ale z własnych chęci. Związek Podhalan w Łącku może również pochwalić się dużą ilością muzykantów. Mamy, aż cztery kapele, które uczestniczą we wszystkich uroczystościach uświetniając je swoim muzykowaniem.

Nowo wybrany Zarząd podziękował ustępującemu, doceniając jego wcześniejszą działalność i obiecując, że będzie kontynuował jego dotychczasowe działanie równie dobrze i solidnie.

Adres siedziby:
33-390 Łącko 605


Więcej informacji na stronie internetowej: www.zwiazekpodhalan.eu