„Zielony Dzień” w Przedszkolu Samorządowym w Kadczy

Kolejne przedszkola dzielą się z nami swoimi niezwykle barwnymi i interesującymi relacjami z akcji edukacyjnych zorganizowanych przy okazji otrzymania oczyszczaczy powietrza do ich placówek.

12 października 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Kadczy odbyło się uroczyste przekazanie oczyszczacza powietrza, w którym wzięło udział 32 przedszkolaków oraz zaproszone na wydarzenie klasy 1-3 wraz z wychowawcami.

W przygotowanie akcji, nazwanej „Zielony Dzień” zaangażowały się Pani Paulina Marduła i Pani Katarzyna Ziaja – Szwarkowska, które przeprowadziły prelekcję, quiz dla dzieci oraz wspólnie z przedszkolakami przygotowany „zieloną” inscenizację.

Mamy nadzieję, że oczyszczacz powietrza będzie służył poprawie zdrowia najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy oraz zakorzeni wśród nich postawy proekologiczne.

Urządzenie zostało przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Podziel się:

Jakość powietrza: