Zawodnicy z Gminy Łącko zwycięzcami finału Orlika o Puchar Premiera RP

      Chłopcy z naszej Gminy grający w zespole MUKS Halny Kamienica (Mariusz Kutwa, Kacper Czepielik) zostali zwycięzcami VI Edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii "chłopcy młodsi" (rocznik 2004-2005).

W dniach 15 - 17 października 2015 r. w Warszawie rozegrano Finał Ogólnopolski Turnieju Orlika o Puchar Premier RP.
W turnieju zagrało 16 najlepszych drużyn z Polski - zwycięzców finałów wojewódzkich w poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Drużyna MUKS Halny Kamienica reprezentujący województwo małopolskie – została najlepszym zespołem w Polsce w kategorii chłopców młodszych.

W finale uczestniczyli: Dominik Faltyn, Mateusz Czech, Damian Faron (Kamienica),     

Kacper Czepielik, Mariusz Kutwa (Łącko), Andrzej Sikora, Jakub Ligęza, Szymon Konopka (Ochotnica), Hubert Michałczak (Tylmanowa) i Wojciech Urbański (Tymbark).  

Trenerem drużyny jest Janusz Piotrowski.

W eliminacjach grupowych drużyna Halnego zwyciężyła GUKS Dolice 2:0, Puławiaczek Puławy 6:2, ulegając nieznacznie Piątce z Dębicy 1:2 - awansując do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie. W ćwierćfinale Halny nie dał szans rywalom z SP nr 1 Łapy, wygrywając 6:1. W półfinale zespół z Kamienicy spotkał się z Orlikiem Strzelce Krajeńskie, zwyciężając mistrzów województwa lubuskiego 2:1.

Ostatnią odsłonę VI Edycji Turnieju Orlika były mecze ścisłego finału. Prowadzili je i znany komentator sportowy Dariusz Szpakowski i DJ Ucho. Uczestników zawodów przywitała premier Ewa Kopacz, której towarzyszyli m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dorota Idzi, zastępca dyrektora COS Łukasz Grocholski oraz Ambasadorowie turnieju, byli reprezentanci Polski Dariusz Gęsior i Wojciech Kowalewski.

W wielkim finale kategorii chłopców młodszych piłkarze MUKS Halny Kamienica zmierzyli się z GUKS Dolice (woj. zachodniopomorskie). Po emocjonującym meczu lepszy okazał się zespół Halnego, zwyciężając rywali 2:0.

 Po meczu zawodnicy mieli możliwość potrenować i rozegrać pokazowe spotkanie z Reprezentacją Polski w futnet tzw. siatkonodze. W przerwie pomiędzy finałami a dekoracją wystąpiła znana piosenkarka Margaret dziękując uczestnikom finałów słowami piosenki "Thank You Very Much".

Złote medale dla zawodników i opiekunów wręczali: Dorota Idzi, Wojciech Kowalewski, Yared Shegumo.

Na koniec zawodnicy i opiekunowie mieli możliwość bezpośredniego spotkania się i rozmowy z przedstawicielami rządu, sportu, mediów oraz kibiców. Otrzymali również od organizatora, którym był Szkolny Związek Sportowy (na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki) cenne nagrody m.in. torby piłkarskie, tablety i gadżety.

 Drużyna MUKS Halny Kamienica rocznik 2004/2005 to zespół, który w 2014 r. zdobył III miejsce w finale Ogólnopolskim Turnieju „Z Podwórka na stadion”  w Warszawie.