XIX ZLOT TURYSTYCZNO- KRAJOZNAWCZY

11 października 2018r. w Łącku odbył się XIX Zlot Turystyczno- Krajoznawczy „Młodzież z Chrystusem w III Tysiącleciu”, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa im. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy.

Udział wzięło 102 uczestników z 8 szkół podstawowych (ZSP Czarny Potok, SP Jazowsko, ZSP Kadcza, ZSP Łącko, SP Maszkowice, SP Obidza, SP Szczereż, SP Zabrzeż), w tym dwóch grup gimnazjalnych z Jazowska i Łącka, którzy szlakami turystycznymi  wraz z opiekunami dotarli do Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku, gdzie o godzinie 11.00 odmówiono różaniec w intencji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po zakończonej modlitwie drużyny zlotowe udały się na Plac Piłsudskiego, gdzie młodzież złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Następnym punktem programu zlotu był przemarsz grup wraz z opiekunami do amfiteatru na Jeżowej, gdzie zostały zaprezentowane piosenki. Każda grupa zlotowa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz na koniec tradycyjnie odśpiewano ulubioną piosenkę św. Jana Pawła II- „Barkę”.

Organizatorzy zlotu  (ks. Krzysztof Ceglarz, Paulina Klimek, Stanisław Szwarkowski) składają serdeczne podziękowania  dla Wójta Gminy Łącko Pana Jana Dziedziny, Przewodniczącej Rady Gminy  Łącko Pani Bernadetty Wąchała- Gawełek oraz dla honorowych gości: Ks. Prałata Jacka Miszczaka i Pana Franciszka Młynarczyka za przybycie i czynny udział w Zlocie. Podziękowanie również składamy ks. Proboszczowi z Obidzy Janowi Gwoździowi oraz wszystkim nauczycielom, siostrze zakonnej, opiekunom i uczestnikom za przybycie i czynny udział w Zlocie.

Dziękujemy Panu Janowi Mrówce – Prezesowi OSP w Łącku za zabezpieczenie trasy przemarszu przez Łącko, Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łącku oraz Radzie Rodziców przy ZSP w Kadczy za wsparcie finansowe, które umożliwiło zabezpieczenie posiłku dla uczestników XIX Zlotu.

Łącznie w Zlocie wzięło udział 117 uczestników (102 uczniów, 11 opiekunów oraz 4 zaproszonych gości).

 

Tekst i fot. S. Szwarkowski

Podziel się:

Jakość powietrza: