Uroczystość jubileuszu 50 – lecia pożycia małżeńskiego

19 stycznia odbyła się w Łącku uroczystość poświęcona Jubileuszowi 50 – lecia zawarcia związku małżeńskiego 53 par z terenu Gminy Łącko. W obchodach tak niecodziennego święta udział wzięli Janusz Klag – Wójt Gminy Łącko, Andrzej Czerwiński – Poseł na Sejm RP, Zdzisław Warzecha – Przewodniczący Rady Gminy Łącko oraz Radni i Sołtysi.

Wójt Gminy Łącko złożył dostojnym Jubilatom  wyrazy uznania i głębokiego szacunku oraz serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia, a także zadowolenia z dzieci, wnuków i prawnuków. Następnie głos zabrał Poseł Czerwiński gratulując  tak pięknego stażu małżeńskiego i dotrzymania danego sobie w dniu ślubu przyrzeczenia. Do życzeń dołączyli się również Posłowie Arkadiusz Mularczyk i  Andrzej Romanek przesyłając do odczytania list gratulacyjny z życzeniami.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP. Aktu odznaczenia Jubilatów dokonali Janusz Klag – Wójt Gminy Łącko i Pan Andrzej Czerwiński – Poseł na Sejm RP. Małżonkowie otrzymali również okolicznościową statuetkę, drobne upominki i kwiaty. Następnie w takt Marszu Mendelsona został wzniesiony toast i odśpiewane huczne „sto lat”. Uroczystość "Złotych Godów" umilała muzyka Kapeli Regionalnej 'Małe Łącko" i występy taneczne Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy".

Podczas  spotkania, które odbyło się po części oficjalnej, była okazja do rozmów i wspomnień. Zgromadzeni przy wspólnym stole goście zgodnie przyznali, z kręcącą się łzą w oku, że przygotowane dla nich obchody Jubileuszu 50-lecia były wspaniałym prezentem i chwilą, o której nigdy nie zapomną.

Jeszcze raz życzymy wszystkim dostojnym Jubilatom dużo zdrowia i sił oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata pożycia małżeńskiego.

Podziel się:
Janusz Klag - Wójt Gminy Łącko.
Andrzej Czerwiński - Poseł na Sejm RP.
Od lewej: Andrzej Czerwiński - Poseł na Sejm RP, Janusz Klag - Wójt Gminy Łącko, Zdzisław Warzecha - Przewodniczący Rady Gminy Łącko.
Dostojni Jubilaci.
Dostojni Jubilaci.
Odznaczenie Państwa Marii i Stanisława Dąbrowskich.
Odznaczenie Państwa Michaliny i Stanisława Nowogórskich.
Odznaczenie Państwa Marii i Fryderyka Bugajskich.
Wręczanie odznaczeń.
Odśpiewanie tradycyjnego sto lat.
Zespół Regionalny
Kapela Regionalna.