RUSZA 62. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI

Organizator Wyścigu, czyli Małopolski Związek Kolarski ma teraz pełne ręce roboty. To ten czas, gdy drużyny przyjeżdżają do Krakowa, dopinają ostatnie szczegóły, zaczynają treningi oraz aklimatyzację. Przedstawiciele Związku robią wszystko, aby zadbać o ich komfort i pomóc w jak najlepszych przygotowaniach. Nie bez kozery co roku w Małopolskim Wyścigu Górskim startować chcą zawodnicy z wielu krajów, a liczba chętnych znacznie przekracza liczbę dostępnych miejsc: wydarzenie słynie z perfekcyjnej organizacji.

W wirze wydarzeń są też specjaliści od promocji Wyścigu. To ten czas, gdy trzeba zrobić wszystko, aby o zmaganiach było głośno. Właśnie dlatego w TVP Kraków oraz w Radiu Kraków od kilku już dni emitowane są spoty reklamujące sportową rywalizację m.in. na naszym terenie. Telewizyjny spot można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/sNmA6FUy4PM?si=F3JIgbKvT3iwnfZS

Do promocji Małopolskiego Wyścigu Górskiego służyć będzie także konferencja prasowa. Jest ona organizowana we wtorek 28 maja w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Basztowej w Krakowie. Na konferencję zostali zaproszeni uczestnicy i zwycięzcy dawnych wyścigów, a także dyrektor sportowy grupy kolarskiej z Filipin – NSJBI Victoria Sports Cycling Team.

To wszystko robione jest również po to, aby na trasie Wyścigu nie brakło kibiców. To dzięki ich obecności wytworzy się atmosfera sportowego święta, znana m.in. z transmisji największych wyścigów kolarskich na świecie. Wystarczy stanąć w wybranym przez siebie punkcie danego etapu i głośnymi okrzykami czy brawami dodać otuchy kolarzom. Jeszcze lepiej byłoby zabrać ze sobą polską flagę – co byłoby szczególnie ważne dla polskich ekip. Przypomnijmy, że będzie ich w tym roku osiem. Oto one:

  1. MAZOWSZE SERCE POLSKI
  2. VOSTER ATS TEAM
  3. MOSTOSTAL PUŁAWY
  4. LUPELSKIE PERŁA POLSKI
  5. LUKS TRÓJKA PIASECZNO
  6. CHROBRY SCOTT GŁOGÓW
  7. TTS.COACH SPICA SOLUTIONS
  8. BIALINI GLOBAL CYCLING PROJECT

Partnerem Głównym Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Komplet informacji o Małopolskim Wyścigu Górskim można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu