Rodzina 500 plus

Założenie było takie, że program „Rodzina 500 plus” ma pomóc realizować marzenia dzieci i ułatwić rodzinom codzienne życie. Dzięki temu finansowemu wsparciu więcej dzieci będzie uczestniczyć w zajęciach dodatkowych...

Podziel się:

Nabór wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus”

W piątek 1 kwietnia br. rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus”, w tym dniu złożono 272 wniosków w wersji tradycyjnej papierowej oraz 3 wnioski  w wersji elektronicznej.

Nabór wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus”

Dzięki 500 plus

Założenie było takie, że program „Rodzina 500 plus” ma pomóc realizować marzenia dzieci i ułatwić rodzinom codzienne życie. Dzięki temu finansowemu wsparciu więcej dzieci będzie uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Teraz, gdy zaczynają się wakacje, wiele rodzin – może po raz pierwszy – przekona się, czym jest wspólny...
Dzięki 500 plus

Informacja Wójta Gminy Łącko

Wójt Gminy Łącko informuje, że: od 1 kwietnia 2016 roku przyjmowane będą wnioski o świadczenie wychowawcze „500 plus”, w Urzędzie Gminy Łącko w godzinach pracy urzędu.

Informacja Wójta Gminy Łącko

Świadczenie wychowawcze – „Rodzina 500+”

Świadczenie przysługuje każdej rodzinie bez względu na stan cywilny rodziców. Otrzymają je zatem zarówno rodziny, w których rodzice są w związku małżeńskim jak i rodziny niepełne oraz rodzice pozostający w nieformalnych związkach. W przypadku rodzin z orzeczeniem rozwodu, świadczenie otrzyma ten rodzic, który faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem. Jeżeli rodzice po równo dzielą się opieką nad dzieckiem, wówczas mają prawo oboje złożyć wniosek o przyznanie świadczenia, a otrzymane wsparcie będzie uwzględniało okres, w którym sprawują opiekę nad dzieckiem.

Świadczenie wychowawcze – „Rodzina 500+”