Przekazanie elementów stroju regionalnego dla Zespołu „Mali Zagorzynianie”

Dzisiejsze święto Dnia Babci i Dziadka  obchodzone uroczyście w Szkole Podstawowej w Zagorzynie stało się dobrą okazją do przekazania zakupionych w ramach projektu pn. Poprawa infrastruktury kultury oraz rozwój tożsamości regionalnej i zachowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Łąckiej elementów stroju regionalnego. Stroje te na ręce Pani dyrektor Barbary Legutko przekazał Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina. W ramach projektu zakupiono koszule chłopięce i dziewczęce, kapelusze, spódnice czerwone, pasy góralskie, korale, ciupagi, skarpety wełniane i kierpce.

Po części oficjalnej dzieci z klas 0-3 zadedykowały swoim drogim Babciom i Dziadkom przedstawienie ,,Powróćmy jak za dawnych lat" deklamowali winszujące wierszyki i tańczyli do znanych utwór. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentował się zespół ,,Mali Zagorzynianie", który bawił i tańcem i pięknym śpiewam. Babcie i Dziadkowie z podziwem oglądali swoje pociechy.

Na koniec wszystkie Babcie i Dziadków zaproszono na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Uroczystość przebiegała we wspaniałej i wesołej atmosferze. Pokazała jak ważny i bezcenny jest szacunek dla ludzi starszych i wychowanie skierowane na rodzinę.

Podziel się: