Podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku

4 marca podpisana została umowa z Pracownią Projektową F-11 dr inż. arch. Marcin Furtak z siedzibą w Krakowie, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej dla Budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Wartość umowy brutto to 189 420, 00 zł, a termin realizacji 40 tygodni.

Pracownia Projektowa F-11 to biuro architektoniczno - budowlane, które specjalizuje się w wielobranżowych projektach budynków pasywnych, energooszczędnych i ekologicznych. Naszymi klientami są największe polskie miasta, urzędy, przedsiębiorstwa i zakłady pracy, a także prywatni inwestorzy.   Pracownię prowadzi dr inż. arch. Marcin Furtak, wykładowca Politechniki Krakowskiej. Nasze wysokie kwalifikacje potwierdzają liczne nagrody i referencje m.in.

 -  Pierwsza nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym MODERNIZACJA ROKU, w kategorii użyteczność publiczna, za projekt Urzędu Gminy w Pawłowicach, w województwie śląskim (2012)

 - Wyróżnienie nagrodą III stopnia dla mostu na rzece Wieprzówka w Andrychowie  w konkursie Budowa Roku 2013 w kategorii obiekty drogowo-kolejowe.

 - Główna nagroda „Złoty Żuraw” oraz nagroda Archi + SARP Kielce w kategorii obiekty użyteczności publicznej dla Pana Marcina Furtaka za projekt budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach (2014 r.)

 -  II miejsce w ogólnopolskim konkursie na opracowanie budynku dydaktycznego w Baranowie.  (2016 r.)

             Pracownia od początku działalności aktywnie współpracuje z jednostkami naukowymi, samorządowymi oraz liderami rynku prywatnych przedsiębiorców w Polsce. Efektem tej kooperacji jest model działania oparty o wdrożenia w zakresie innowacji, wiedzy i najnowszych rozwiązań technologicznych. Flagowe realizacje w tym zakresie to budynek Archiwum Politechniki Wrocławskiej – pierwszy w Polsce pasywny budynek archiwum dla szkoły wyższej oraz  Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach. W budynku Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach wykorzystano komplementarną względem siebie i w pełni zautomatyzowaną sieć instalacji energooszczędnych, zbudowaną z gruntowego wymiennika ciepła, klimatyzacji z pompą ciepła oraz paneli fotowoltaicznych umiejscowionych na dachu. Jej creme de la creme są panele solarne/ fotowoltaiczne typu DSSC nazywane również barwnikowymi, które pozwalają uzyskać dodatkową energię elektryczną. Wartym podkreślenia jest fakt, że jest to pierwsze na świecie wdrożenie komercyjne tak innowacyjnego systemu inspirowanego naturą, a dokładniej: fotosyntezą. Elektrownia fotowoltaiczna o takiej wielkości oraz mocy, jeśli chodzi o konstrukcję ścienną,  jest unikatem w Europie Środkowej.

Projektowany budynek będzie ośrodkiem lokalnej aktywności dla miejscowej społeczności oraz posiadać funkcje, które zapewnią jego maksymalne wykorzystywanie przez użytkowników o rożnych zainteresowaniach. W budynku znajdować się będzie sala kinowo-koncertowa, pełniąca również rolę sali konferencyjnej i wykładowej, szkoła muzyczna, biblioteka (mediateka), świetlica środowiskowa, izba regionalna, sale warsztatowe (sale prób orkiestry, zespołów regionalnych, wykładów, gier,  itp.) oraz część administracyjna Gminnego Ośrodka Kultury.