Mecz piłkarski- gwiazdy Reprezentacji Polski vs. Gmina Łącko

plakat_meczSportowa rywalizacja i dobra zabawa towarzyszyły meczowi piłkarskiemu, jaki został rozegrany 8 lipca na stadionie sportowym Zyndram w Łącku. W potyczce tej spotkała się drużyna Piłkarskiej Łodzi, w skład której weszły gwiazdy polskiej reprezentacji w osobach m.in. Wiesława Surlita, Marka Chojnackiego, Zdzisława Ośmiałowskiego, czy też Andrzeja Michalczuka z reprezentacją Gminy Łącko, prowadzoną przez Wójta Gminy Janusza Klaga.

Walka była niezwykle zacięta, ale gorący doping kibiców niósł obydwie drużyny.  Pierwszego gola dla gości zdobył Andrzej Michalczuk, ale nie pokonało to zapału gospodarzy. Kilka pięknie przeprowadzonych akcji ofensywnych w wykonaniu reprezentacji gminy Łącko, wzbudziło szacunek piłkarzy Sportowej Łodzi. Do przerwy jednak było już dwa zero dla gości – strzelcem drugiej bramki był Igor Sypniewski (współtwórca awansu ŁKS-u Łódź do ekstraklasy w sezonie 2005/2006, były zawodnik m.in. klubu Panathinaikos Ateny). W drugiej połowie przewagę gości zwiększył ponownie Andrzej Michalczuk (wychowanek klubu Dynamo Kijów, który z Polsce wraz z Widzewem Łódź zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Polski) i chociaż łąckowianie wyprowadzali coraz ciekawsze akcje trudno było pokonać obronę Mistrzów. Pięknymi sytuacjami podbramkowymi wyróżnili się Jan Mrówka, Jacek Udziela i Maciej Kutwa. Wreszcie tuż przed ostatnim gwizdkiem honorowego gola dla reprezentacji gminy Łącko po zagraniu od Jana Mrówki zdobył Paweł Dybiec.

Wielu wrażeń dostarczyły rzuty karne strzelane jednak typowo towarzysko. Po meczu nadszedł czas na podziękowania, które przekazał wszystkim zawodnikom Wójt Gminy i kapitan reprezentacji Janusz Klag. Goście otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Piłkarze Sportowej Łodzi rozdawali również autografy i fotografowali się z fanami. Impreza ta była prawdziwą ucztą nie tylko dla kibiców piłki nożnej z Gminy Łącko.

Podziel się: