Informacja Urzędu Gminy Łącko - nowe obostrzenia w związku z sytuacją epidemiczną

Szanowni Państwo,

w związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie kraju od dnia 20 marca w całej Polsce będą obowiązywały ograniczenia.

Swoją działalność muszą zawiesić:

- hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);

- galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;

- teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);

- kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);

- baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);

- sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;

- stoki narciarskie;

- kluby fitness i siłownie;

- obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne!

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby w miarę możliwości wszelkie sprawy urzędowe ograniczyć do formy telefonicznej, drogą elektroniczną lub załatwić w późniejszym terminie.

Dane kontaktowe:

Sekretariat - 18 414-07-11

Urząd Stanu Cywilnego - 18 414-07-16

Ewidencja Ludności i Dowody Osobiste - 18 414-07-17

Ewidencja Działalności Gospodarczej - 18 414-07-22

fax - 18 414-07-40

e-mail urzędu: gmina@lacko.pl

skrytka EPUAP: /a1q79qfv42/skrytka

W pozostałych sprawach można kontaktować się telefonicznie z pracownikami urzędu, których bezpośrednie numery znajdą Państwo pod adresem: https://www.lacko.pl/numery-telefonow.html

Godziny pracy Urzędu Gminy w Łącku:

Poniedziałek: 7.30 – 17.00

Wtorek – Czwartek: 7.30 – 15.30

Piątek: 7.30 – 14.00

W sprawach, które wymagają osobistego kontaktu z pracownikiem urzędu, kontakt ten jest możliwy z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa podczas epidemii koronawirusa.

Gorąco apelujemy o zdrowy rozsądek i unikanie wszelkich, zbędnych kontaktów z większymi skupiskami ludzi, a w codziennych relacjach z otoczeniem prosimy o stosowanie się do zasady DDMAW – dezynfekcja, dystans, maseczka, aplikacja StopCovid, wietrzenie pomieszczeń. 

To na ile skutecznie uda nam się zminimalizować niebezpieczeństwo zależy w dużej mierze OD NAS WSZYSTKICH i naszego odpowiedzialnego podejścia do zagrożenia.

Dziękujemy za zrozumienie!

Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji uzyskają Państwo również na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia pod adresem: www.gov.pl/web/koronawirus

Jak załatwić sprawę w Urzędzie Gminy: https://www.lacko.pl/informacja-jak-zalatwic-sprawy-w.html

 

 

Podziel się: