23. Finał WOŚP w Łącku

23. Finał WOŚP w Łącku przebiegł niezwykle kolorowo i wesoło. Na terenie Gminy Łącko kwestowało 25 wolontariuszy, a sztab zlokalizowany był w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku. Artystyczno-sportowy program rozpoczął się od godz. 14.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku, a wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina. 

W programie znalazło się piękne widowisko w wykonaniu dzieci ze SP w Kiczni "Jak górale z aniołami szli do stajenki" (pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Plechty, która była również autorką scenariusza, Beaty Kucharskiej i Mariusza Gorczowskiego, kapelę prowadził Antoni Plechta), występ grupy kolędniczej "Herody" ze SP w Maszkowicach (op. Beata Wąchała, Joanna Koza), zespół wokalno-instrumentalny "Inni" z ZSG w Łącku, góralska kapela młodzieżowa  "Fiyrloki" (op. obydwu grup Leszek Moryto) oraz Zespół Regionalny "Górale Łąccy" (kierowany przez Piotra Gromalę). Występy te były niezwykle gorąco oklaskiwane przez licznie zgromadzoną publiczość.
Odbywał się również Turniej Piłki Halowej, w którym walczyli samorządowcy, strażacy i nauczyciele - wszyscy z Gminy Łącko. W potyczce tej bezkonkurencyjni okazali się strażacy, przed nauczycielami, III miejsce zajęli samorządowcy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.
Dodatkowo miała miejsce loteria fantowa i malowanie twarzyczek dla najmłodszych (przez Magdalenę Leszko z pracowni Artika). Można było również bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i cukier - zadbały o to panie z NZOZ Reni-Med. 
Tort finałowy (przygotowany przez Cukiernię u Gromali) osiągnął zawrotną cenę 1000 zł!!! zaś jedna z finałowych koszulek - 410 zł. Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się również oryginalny toporek strażacki ofiarowany przez OSP w Łącku, znalazł on nowego nabywcę z 200 zł.

Ogółem zebrana kwota to 17.645,39 zł - to kolejny rekord łąckiego sztabu, lepszy od ubiegłorocznej zbiórki o ponad 500 zł.

Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję - serdecznie dziękujemy!

Podziel się:
Pomiar ciśnienia i cukru.
Jak górale z aniołami szli do stajenki - w wykonaniu dzieci ze SP w Kiczni
Licznie zgromadzona publiczność...
Dalsza część widowiska
Zespół Inni z ZSG w Łącku oraz licytacje gadżetów WOŚP
Publiczność 23. Finału
Loteria fantowa
Zasłuchani widzowie koncertów
Młodzieżowa Kapela Góralska Fiyrloki
Zespół Regionalny Górale Łąccy
Herody ze SP w Maszkowicach
Mecze piłkarskie