WYDARZENIA

Wydarzenia organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i jej filie

Wakacyjny Pamiętnik Książkożercy! – Filia Jazowsko

Wakacje już rozpoczęte, w związku z tym Filia w Jazowsku poleca akcję czytelniczą: podczas wizyty w Bibliotece można odebrać „Wakacyjny pamiętnik książkożercy”. Wpisywać sobie w nim przeczytane w wakacje książki. Przy następnej wizycie w Bibliotece pochwalić się i przybić stempel na pamiątkę.

 Wakacyjny Pamiętnik... Czytaj więcej: Wakacyjny Pamiętnik Książkożercy! – Filia Jazowsko

ZŁOTA DWUDZIESTKA książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

10 maja 2021 roku na konferencji online Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ogłosiła wyniki Plebiscytu Złota Dwudziestka, zorganizowanego z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 ZŁOTA DWUDZIESTKA... Czytaj więcej: ZŁOTA DWUDZIESTKA książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE – WIRTUALNIE!

Biblioteka proponuje oczywiście czytanie książek :)

Przygodowe, rozwijające, pierwsze czytanki...Propozycji można by wymieniać jeszcze wiele, natomiast my chcieliśmy wyróżnić serię Holly Webb pt.”Zaopiekuj się mną”. W jej skład wchodzi kilkanaście książeczek zawierających wzruszające historie o zwierzakach.

Zapraszamy do Biblioteki!

 DZIEŃ DZIECKA W... Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE – WIRTUALNIE!

„Dopasuj książkę do siebie”

Dzisiaj w serii „Dopasuj książkę do siebie” prezentujemy wartościowe i edukacyjne książki dla dzieci. Zapraszamy!

 „Dopasuj książkę do... Czytaj więcej: „Dopasuj książkę do siebie”

Wyniki konkursu „Robot mój przyjaciel”

Włączając się w obchody Roku Stanisława Lema Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku zorganizowała w styczniu konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”. Głównymi celami konkursu były: promocja czytania; promowanie książek i czytelnictwa przy pomocy prac plastycznych, rozwijanie umiejętności twórczych dzieci. Uczestnikami konkursu były dzieci z terenu Gminy Łącko, które startowały w dwóch kategoriach wiekowych.

 Wyniki konkursu „Robot... Czytaj więcej: Wyniki konkursu „Robot mój przyjaciel”

FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

Dzisiaj propozycje dla tych, którzy interesują się zdrowym odżywianiem, odpornością, naturalnymi sposobami na zachowanie zdrowia. Polecamy nowości w tym temacie.

 FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ... Czytaj więcej: FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

Jeśli masz ochotę coś poczytać, ale nie możesz się zdecydować na konkretną pozycję to przychodzimy z pomocą i rozpoczynamy co tygodniowy cykl pod nazwą: „Dopasuj książkę do siebie”. Jeśli coś Cię zainteresuje zachęcamy do zarezerwowania pod nr telefonu: 184447041 (Filia Jazowsko).

 FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ... Czytaj więcej: FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

Konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”

Rok 2021 został ogłoszony rokiem Stanisława Lema, w związku z setną rocznicą jego urodzin. Lem był wielkim twórcą literatury fantastycznej, autorem ponad 60 książek, w tym „Bajki robotów”, „Solaris”, „Astronauci” czy „Szpital przemienienia”. Włączając się w obchody Roku Lema Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku ogłasza konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”.

 Konkurs plastyczny... Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”

Ferie z Filią w Jazowsku- Działamy!

Kreatywna zakładka do książki

Sposób wykonania:

Narysuj trzy kwadraty w sposób pokazany na zdjęciu 1. Wytnij a następnie dwa z nich przedziel  przekątną (zdęcie 2) i również odetnij zamalowane części (zdjęcie 3). Powstały wzór odrysuj na kolorowej kartce i wytnij. Trójkąty zegnij wzdłóż boków czworokąta jeden na drugi i sklej ze sobą . Wten sposób powstanie kieszonka którą można w dowolny sposób ozdobić (np. może powstać zielony potworek jak na zdj. 4)i zakładka jest gotowa. Powodzenia!

 Ferie z Filią w... Czytaj więcej: Ferie z Filią w Jazowsku- Działamy!