WYDARZENIA

Wydarzenia organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i jej filie

„Dopasuj książkę do siebie”

Dzisiaj w serii „Dopasuj książkę do siebie” prezentujemy wartościowe i edukacyjne książki dla dzieci. Zapraszamy!

 „Dopasuj książkę do... Czytaj więcej: „Dopasuj książkę do siebie”

Wyniki konkursu „Robot mój przyjaciel”

Włączając się w obchody Roku Stanisława Lema Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku zorganizowała w styczniu konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”. Głównymi celami konkursu były: promocja czytania; promowanie książek i czytelnictwa przy pomocy prac plastycznych, rozwijanie umiejętności twórczych dzieci. Uczestnikami konkursu były dzieci z terenu Gminy Łącko, które startowały w dwóch kategoriach wiekowych.

 Wyniki konkursu „Robot... Czytaj więcej: Wyniki konkursu „Robot mój przyjaciel”

FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

Dzisiaj propozycje dla tych, którzy interesują się zdrowym odżywianiem, odpornością, naturalnymi sposobami na zachowanie zdrowia. Polecamy nowości w tym temacie.

 FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ... Czytaj więcej: FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

Jeśli masz ochotę coś poczytać, ale nie możesz się zdecydować na konkretną pozycję to przychodzimy z pomocą i rozpoczynamy co tygodniowy cykl pod nazwą: „Dopasuj książkę do siebie”. Jeśli coś Cię zainteresuje zachęcamy do zarezerwowania pod nr telefonu: 184447041 (Filia Jazowsko).

 FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ... Czytaj więcej: FILIA JAZOWSKO - DOPASUJ KSIĄŻKĘ DO SIEBIE!

Konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”

Rok 2021 został ogłoszony rokiem Stanisława Lema, w związku z setną rocznicą jego urodzin. Lem był wielkim twórcą literatury fantastycznej, autorem ponad 60 książek, w tym „Bajki robotów”, „Solaris”, „Astronauci” czy „Szpital przemienienia”. Włączając się w obchody Roku Lema Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku ogłasza konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”.

 Konkurs plastyczny... Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Robot mój przyjaciel”

Ferie z Filią w Jazowsku- Działamy!

Kreatywna zakładka do książki

Sposób wykonania:

Narysuj trzy kwadraty w sposób pokazany na zdjęciu 1. Wytnij a następnie dwa z nich przedziel  przekątną (zdęcie 2) i również odetnij zamalowane części (zdjęcie 3). Powstały wzór odrysuj na kolorowej kartce i wytnij. Trójkąty zegnij wzdłóż boków czworokąta jeden na drugi i sklej ze sobą . Wten sposób powstanie kieszonka którą można w dowolny sposób ozdobić (np. może powstać zielony potworek jak na zdj. 4)i zakładka jest gotowa. Powodzenia!

 Ferie z Filią w... Czytaj więcej: Ferie z Filią w Jazowsku- Działamy!

Razem pomóżmy małym bibliotekom

Tegoroczna akcja ma na celu przekazanie pomocy małym bibliotekom potrzebującym wsparcia. Polega ona na zorganizowaniu w lokalnych bibliotekach punktu zbioru książek dziecięcych z domowych zasobów (książki nie mogą być uszkodzone). Po zapełnieniu kartonów biblioteka przesyła je do organizatorów akcji, gdzie będą segregowane i przekazywane do małych, biedniejszych bibliotek dla dziecięcych czytelników.

 Razem pomóżmy małym... Czytaj więcej: Razem pomóżmy małym bibliotekom

Muzyczne podróże po literaturze.

Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku aktywnie współpracuje z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu. Dzięki tej współpracy Filia w Jazowsku, prowadzona przez P. Marię Najduch, mogła zorganizować spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Jazowsku. Przy tej okazji chcieliśmy serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Rafałowi Gałysie oraz Pani Natalii Kyrcz za współpracę w realizacji zadania. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uczniowie nie mogli zobaczyć się z autorem na żywo, ale udało się to wirtualnie.

 Muzyczne podróże po... Czytaj więcej: Muzyczne podróże po literaturze.

Biorę w ciemno!

Filia w Jazowsku chciałaby zaproponować czytelnikom zabawę „Biorę w ciemno”. Dla niezdecydowanych przygotowane zostały paczki tematyczna. W każdej paczce znajduje się kilka książek tematycznie zgodnych z hasłem wypisanym na etykietce np. ”Historie małżeńskie”, „Kryminał dobry na wszystko” itp. Oprócz tego każdy zestaw dla dorosłych zawiera zakładki a dla dzieci – kolorowanki!

Biorę w ciemno! Czytaj więcej: Biorę w ciemno!