WYDARZENIA

Wydarzenia organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i jej filie

Spotkania czytelnicze z twórczością Jana Brzechwy

W ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku z Samorządowym Przedszkolem w Łącku rozpoczęliśmy cykl spotkań czytelniczych mających na celu zaznajomienie małych czytelników z twórczością Jana Brzechwy. Był to twórca opowieści baśniowych oraz znakomitych wierszy dla dzieci utrzymanych w tonie satyryczno-żartobliwym.

 Spotkania czytelnicze z... Czytaj więcej: Spotkania czytelnicze z twórczością Jana Brzechwy

Spotkanie w Klubie Seniora w Łącku

8 listopada 2022r. w Klubie Seniora w Łącku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Łąckiego Klubu Literackiego. Uczestnicy mieli okazję posłuchać wierszy poetów należących do klubu oraz porozmawiać z Marzeną Setlak i Bronkiem z Obidzy. Swój debiut literacki miała również redaktor Almanachu Łąckiego Jadwiga Jastrzębska, która odczytała własne wiersze.

 Spotkanie w Klubie... Czytaj więcej: Spotkanie w Klubie Seniora w Łącku

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

28 października bibliotekarki z powiatu nowosądeckiego udały się na Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa. Impreza co roku przyciąga ogromna liczbę uczestników a przede wszystkim wystawców oraz autorów. W trakcie targów można było wziąć udział w ciekawych wykładach, zakupić książki w atrakcyjnych cenach i spotkać ciekawe osoby...

 Międzynarodowe Targi... Czytaj więcej: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

PRZENOSINY FILII W OBIDZY

We wrześniu 2022r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku Filia w Obidzy została przeniesiona do nowo wybudowanego budynku wielofunkcyjnego w Obidzy. Tym samym biblioteka z osiedla Krupówki trafiła do centrum wsi, zyskała godne warunki do funkcjonowania i stała się bardziej dostępna dla ogółu mieszkańców. Już rejestrują się tam nowi...
PRZENOSINY FILII W OBIDZY Czytaj więcej: PRZENOSINY FILII W OBIDZY

Grupa Dyskusyjna "Senior+Książka"

Grupa Dyskusyjna "Senior+Książka" powstała w ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku wraz z Klubem Seniora w Łącku uczestniczyła w akcji Narodowego czytania "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza. Serdecznie dziękujemy wszystkim seniorom za ogromne zaangażowanie.

 Grupa Dyskusyjna... Czytaj więcej: Grupa Dyskusyjna "Senior+Książka"

Wakacje w Bibliotece

Jesteśmy już na półmetku wakacji. Cieszymy się bardzo, że dzieci chętnie odwiedzają nasze biblioteki, gdzie w kącikach dla małych czytelników mogą poczytać, pomalować, zagrać w gry planszowe, poukładać puzzle, pobawić się czy rozwiązywać łamigłówki. Chętnych zapraszamy serdecznie w godzinach otwarcia bibliotek.

Wakacje w Bibliotece Czytaj więcej: Wakacje w Bibliotece

„Sybiracy z terenu Gminy Łącko w latach 1939-1947”

23 czerwca 2022 r. w Klubie Seniora w Łącku odbyło się spotkanie z doktorem Przemysławem Stanko – historykiem i wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Tematem były losy Sybiraków z terenu Gminy Łącko w latach 1939-1947.

 „Sybiracy z terenu... Czytaj więcej: „Sybiracy z terenu Gminy Łącko w latach 1939-1947”

Spotkanie z Pawłem Wakułą

W ramach projektu „Książkowe degustacje – biblioteki atrakcje” realizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu gościliśmy dzisiaj w Filii w Woli Kosnowej autora książek dla dzieci pana Pawła Wakułę. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zagorzynie – klasa 5a i 5b. Spotkanie...
 Spotkanie z Pawłem... Czytaj więcej: Spotkanie z Pawłem Wakułą

Spotkanie z dr. Przemysławem Stanko

Wójt Gminy Łącko, Gminna Biblioteka Publiczna w Łącki i Klub Seniora w Łącku serdecznie zapraszają na spotkanie z dr. Przemysławem Stanko "Sybiracy z terenu Gminy Łącko w latach 1939 - 1947".

 Spotkanie z dr.... Czytaj więcej: Spotkanie z dr. Przemysławem Stanko