WYDARZENIA

Wydarzenia organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i jej filie

Grupa Dyskusyjna "Senior+Książka"

Grupa Dyskusyjna "Senior+Książka" powstała w ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku wraz z Klubem Seniora w Łącku uczestniczyła w akcji Narodowego czytania "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza. Serdecznie dziękujemy wszystkim seniorom za ogromne zaangażowanie.

 Grupa Dyskusyjna... Czytaj więcej: Grupa Dyskusyjna "Senior+Książka"

Wakacje w Bibliotece

Jesteśmy już na półmetku wakacji. Cieszymy się bardzo, że dzieci chętnie odwiedzają nasze biblioteki, gdzie w kącikach dla małych czytelników mogą poczytać, pomalować, zagrać w gry planszowe, poukładać puzzle, pobawić się czy rozwiązywać łamigłówki. Chętnych zapraszamy serdecznie w godzinach otwarcia bibliotek.

Wakacje w Bibliotece Czytaj więcej: Wakacje w Bibliotece

„Sybiracy z terenu Gminy Łącko w latach 1939-1947”

23 czerwca 2022 r. w Klubie Seniora w Łącku odbyło się spotkanie z doktorem Przemysławem Stanko – historykiem i wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Tematem były losy Sybiraków z terenu Gminy Łącko w latach 1939-1947.

 „Sybiracy z terenu... Czytaj więcej: „Sybiracy z terenu Gminy Łącko w latach 1939-1947”

Spotkanie z Pawłem Wakułą

W ramach projektu „Książkowe degustacje – biblioteki atrakcje” realizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu gościliśmy dzisiaj w Filii w Woli Kosnowej autora książek dla dzieci pana Pawła Wakułę. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zagorzynie – klasa 5a i 5b. Spotkanie...
 Spotkanie z Pawłem... Czytaj więcej: Spotkanie z Pawłem Wakułą

Spotkanie z dr. Przemysławem Stanko

Wójt Gminy Łącko, Gminna Biblioteka Publiczna w Łącki i Klub Seniora w Łącku serdecznie zapraszają na spotkanie z dr. Przemysławem Stanko "Sybiracy z terenu Gminy Łącko w latach 1939 - 1947".

 Spotkanie z dr.... Czytaj więcej: Spotkanie z dr. Przemysławem Stanko

Dzień Dziecka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku

Dzień Dziecka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku   W tym wspaniałym, szczególnym dniu gościliśmy w łąckiej bibliotece dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczereżu. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym, podczas którego poznały zasady korzystania z biblioteki, wypożyczania i szanowania książek. Chętnie dzieliły się...
 Dzień Dziecka w Gminnej... Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku

„Uszy do góry!”

„Uszy do góry!” 17 maja 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze dla 3 i 4 -latków uczęszczających do Niepublicznego Językowo-Sportowego Przedszkola „Kraina Uśmiechu” w Łącku. Tym razem czytaliśmy opowieści na lepszy nastrój zawarte w książce „Uszy do góry!”, które dają...
„Uszy do góry!” Czytaj więcej: „Uszy do góry!”

"Moja ulubiona książka"

Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku zaprasza do obejrzenia wystawy "Moja ulubiona książka", która przedstawia prace konkursowe wykonane przez dzieci uczęszczające do Samorządowego Przedszkola w Łącku.

Czytaj więcej: "Moja ulubiona książka"

XIX Tydzień Bibliotek

„Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

XIX Tydzień Bibliotek Czytaj więcej: XIX Tydzień Bibliotek