Inwestycje w Naszej Gminie

inw1W miejscowości Kadcza (przysiółek Podgóra) powstaje most o długości ponad dwunastu metrów i nośności 30 ton. Nowy most zastąpi dotychczasowy mostek mocno uszkodzony powodzią w 2010 roku. Stary most miał podmyte filary i był w bardzo złym stanie technicznym. Budowa mostu jest dofinansowana ze środków MSWiA, z funduszy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

inw2Planowane jest również asfaltowanie dróg w następujących miejscowościach: Łącko, Zabrzeż, Wola Kosnowa, Jazowsko, Brzyna i Obidza.Podnoszenie bezpieczeństwa pieszych wiaże się z budowaniem chodników. W tym celu na terenie Łącka powstają chodniki o długości przeszło 1 km. Budowa tych chodników jest dofinansowywana przez Powiatowy Zarząd Dróg.
Ponadto w ciągu dwóch najbliższych lat powstanie chodnik pomiędzy miejscowościami Łącko i Maszkowice. Dodatkowo na trasie będą wykonane dwie kładki. Budowa chodnika będzie współfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Kolejnymi ważnymi inwestycjami w Naszej Gminie są drogi gminne. Do tej pory w 2011 roku wykonano odcinki dróg o łącznej długości 1200 metrów bieżących. Dłuższy odcinek został wykonany w Zarzeczu o długości 810 metrów bieżących. Położono także odcinek liczący blisko 400 metrów we wsi Obidza (przysiółek Poboiska). Budowy dróg były dofinansowywane ze środków MSWiA, z funduszy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Ostatnimi laty młodzież coraz więcej czasu spędza przed komputerem, telewizorem, coraz mniej czasu spędza na świeżym powietrzu. By stworzyć możliwość uprawiania sportu, do końca 2011 roku w Łącku zostanie oddane do użytku boisko „Orlik". Powstanie na terenie boiska j sportowego Zyndram. W chwili obecne został ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych. Projekt budowy Orlika jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu.

inw3Największym przedsięwzięciem w Naszej Gminie jest budowa Hali widowiskowo- sportowej. Znajduje się ona w Łącku  na terenie tzw. „Targowicy" w sąsiedztwie amfiteatru na Jeżowej. Projekt budowy Hali jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach MRPO na lata 2007-2013. Inwestycja ta jest współfinansowana także przez Gminę Łacko i Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Wartość umowy z wykonawcą robót wynosi – 10 896 504,16 zł. Podstawową funkcją tego obiektu jest hala widowiskowo-sportowa z trybunami na 450 miejsca siedzące. W hali po jej ukończeniu będą mogły być organizowane mecze piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa.

Podziel się: