Wakacje w Bibliotece

Jesteśmy już na półmetku wakacji. Cieszymy się bardzo, że dzieci chętnie odwiedzają nasze biblioteki, gdzie w kącikach dla małych czytelników mogą poczytać, pomalować, zagrać w gry planszowe, poukładać puzzle, pobawić się czy rozwiązywać łamigłówki. Chętnych zapraszamy serdecznie w godzinach otwarcia bibliotek.

W lipcu gościliśmy w Łąckiej Bibliotece Joannę Gajewską współautorkę pierwszej w Polsce książki dla dzieci o Żołnierzach Wyklętych „Rycerze lasu” oraz książki o polskich żołnierzach walczących na Monte Cassino „Monte Cassino: góra poświęcenia”. Zachętą do przeczytania niech będą słowa autorek Joanny Gajewskiej i Weroniki Zaguły:

Drogi Czytelniku, nie będzie tu smoków, księżniczek i czarów. Zabieramy Cię w podróż do prawdziwego świata. Bohaterowie, o których przeczytasz, byli tacy jak Ty.
Może nawet nosili to samo imię.

Dlaczego żyli w lesie? Przed kim się ukrywali?

Chcemy opowiedzieć Ci historię niezwykłą, która mogła się wydarzyć. W tym tajemniczym lesie zapomnisz na chwilę o komputerze, grach. Zapomnisz nawet, że czytasz ją w wygodnym fotelu. Będziesz czuł zapach ogniska, usłyszysz szum lasu, a na polanie zobaczysz ich - "Żołnierzy Wyklętych".


Notice: Undefined index: successionOfImage001 in /new/edc_engine/Structure/NodeDVO.php on line 194

Notice: Undefined index: successionOfImage001 in /new/edc_engine/Structure/NodeDVO.php on line 194