Podsumowanie zajęć wakacyjnych

Podsumowanie zajęć wakacyjnych

Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku wraz z filiami prowadziły w czasie wakacji zajęcia czytelnicze dla dzieci. W programie było: czytanie, recytowanie, kodowanie, wykonywanie prac plastycznych, gry, układanie puzzli itp.

Spotkania w Łącku odbywały się pod hasłem „Wakacje z krasnoludkiem”, podczas których wykorzystywaliśmy informacje zawarte w „Wielkiej Encyklopedii Krasnoludków” autorstwa Marcina Przewoźniaka i wiersze poetów dotyczące krasnali. Powstało wiele ciekawych prac plastycznych t.j.: krasnoludki, domki dla krasnali, rybki, żaby itp. Dzieci doskonaliły znajomość kodowania. Wykonały też zabawne okładki na książki.

„Czytamy ze zwierzakami” to hasło spotkań czytelniczych w bibliotece w Obidzy. Zgodnie z tematem dzieci przyprowadzały na zajęcia swoje ulubione zwierzęta (pieski i kotki) oraz maskotki. Odbywało się wtedy „czytanie na trawie” książek o ukochanych pupilach tj.: „Dzielny piesek Tobi”, „Kotka-Psotka”, „O psie, który jeździł koleją” i „Lessi, wróć!”, zajęcia plastyczne, gry i zabawy.

Filia w Jazowsku zaoferowała czytelnikom szereg akcji t.j.: „Wakacyjna lista przebojów książkowych dla dzieci” prezentująca ciekawe pozycje do przeczytania, „Twórcze wakacje” zajęcia plastyczne z instruktarzem wykonania np.: magicznych kamieni czy lampionu z polnych kwiatów, „Wakacyjny Pamiętnik Książkożercy”, w którym wszyscy „pożeracze książek” mogli wpisywać tytuły przeczytanych książek wraz z pieczęcią biblioteki oraz akcja „Wylosuj sobie książkę na wakacje”, która bardzo ucieszyła wszystkich obdarowanych. Zorganizowano też konkurs „Zabierz książkę na wakacje”, w którym należało wykonać fotografię potwierdzającą spędzenie wakacji w towarzystwie książki. Nagrody rozdane! Gratulujemy zwycięzcom!

Filia w Woli Kosnowej prowadziła spotkania czytelnicze „Mądra główka w wakacje nie próżnuje, tylko pracuje!”, podczas których mali czytelnicy mogli rozwiązywać łamigłówki, krzyżówki, quizy, układać puzzle i grać w gry.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkań wakacyjnych!