Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

24 kwietnia dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 1 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łącku odwiedziły GBP w Łącku. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece. Obecność przedszkolaków zbiegła się z obchodzonym w niedzielę 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, który stał się inspiracją dla tematu spotkania. Mali czytelnicy zapoznali się z zasadami wypożyczania książek. Dowiedzieli się również m. in. kim jest: pisarz, autor, współautor, ilustrator i jakie ma prawa wobec dzieła, które stworzył, a także jak wygląda proces powstawania książki od pomysłu autora, po oddanie dzieła do druku. Spotkanie było też okazją do ćwiczeń językowych i wysłuchania opowieści z wybranych wspólnie z dziećmi książek odczytanych przez panią Kasię, kierownik GBP w Łącku.

Ponadto, przy okazji odbywającego się w budynku Hali Widowiskowo Sportowej eventu na temat promocji zdrowia z udziałem uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku, naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie-wolontariusze PCK wraz z opiekunem. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest profilaktyka zdrowotna oraz dlaczego warto i kto może oddać krew.

Na koniec dzieci podziękowały pani kierownik za ciekawie przekazaną wiedzę oraz podarowały piękne kwiaty, które wprowadziły prawdziwie wiosenny klimat do naszej biblioteki.