Muzyczne podróże po literaturze.

 MUZYCZNE PODRÓŻE PO LITERATURZE

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku aktywnie współpracuje z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu. Dzięki tej współpracy Filia w Jazowsku, prowadzona przez P. Marię Najduch, mogła zorganizować spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Jazowsku. Przy tej okazji chcieliśmy serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Rafałowi Gałysie oraz Pani Natalii Kyrcz za współpracę w realizacji zadania. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uczniowie nie mogli zobaczyć się z autorem na żywo, ale udało się to wirtualnie.

W październiku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z Panem Jarosławem Kaczmarkiem oraz muzykiem Gwidonem Cybulskim. Opowieści Pana Jarosława (zawodowego opowiadacza) o historii rdzennych kultur z różnych stron globu wzbogaciła muzyka grana na etnicznych instrumentach przez Pana Gwidona, który przedstawił również ich pochodzenie.

Dofinansowanie projektu pochodziło ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Fundusz Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Katarzyna Gromala