Informacje ogólne

Wakacje to wyjątkowy okres relaksu, regenerowania sił, więc dlaczego nie można by uczynić tego na terenie gminy Łącko? W poniższym tekście postaramy się ukazać walory turystyczne gminy Łącko, która jest atrakcyjnym miejscem do wypoczynku przez cały rok.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia gminy Łącko, uroczego zakątka w województwie małopolskim. Ziemia Łącka zatopiona w sadach i przepasana wstęgą Dunajca to miejsce udanego wypoczynku przez cały rok.

szlaki turystyczne Łącko

Na terenie gminy Łącko, na turystów pragnących odpocząć i poznać walory przyrodnicze, czekają liczne, zachęcające do spacerów, znakowane i nie znakowane szlaki górskie. Pokonanie ich w słoneczny dzień pozwoli cieszyć oczy wspaniałą panoramą Beskidów, Pienin i Tatr, a także podzi-wiać w dole zagospodarowanie Kotliny Łącka, Kotliny Zabrzeży i wijący się Dunajec.

Obok walorów fizyczno-geograficznych, niezapomniane wrażenia pozostawia w pamięci turysty szachownica łąckich sadów; wiosną białych od kwitnących drzew owocowych, latem i wczesną jesienią różnokolorowych od obfitości jabłek, grusz, czereśni, wiśni i śliw. Możesz u nas gromadzić punkty do poszczególnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej. Jeżeli dysponujesz rowerem górskim, proponujemy ci liczne, wyprowadzające na okoliczne szczyty, ścieżki rowerowe. Latem Brzyna, Obidza i Zarzecze słyną z ponadprzeciętnego urodzaju grzybów.

Możesz także próbować szczęścia w łowieniu ryb. Na wędkarzy czekają w Dunajcu pstrągi, lipienie, a przy większej dozie cierpliwości szczupaki i głowacice. Zimą tereny zachęcają do uprawiania narciarstwa.

Aktywna turystyka to wypoczynek w ruchu. Pozwala on na utrzymanie organizmu w wysokiej kondycji fizycznej, a jednocześnie można podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Gmina Łącko oferuje więc wycieczki piesze, konne i rowerowe malowniczymi szlakami Beskidu Sądeckiego, Wyspowego i Gorców, w trakcie których podziwiać można nie tylko urokliwe krajobrazy, ale zapoznać się z tradycyjną sztuką i kulturą